Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németül, hogyan kell helyesen...

Németül, hogyan kell helyesen kérdezni : szólíthatom (hívhatom) a keresztnevén? Van elképzelésem de nem akarok találgatásokba bonyolódni. Köszönöm. Magázódva természetesen.

Figyelt kérdés
2013. júl. 20. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Darf ich sie bitte mit Nachnamen benennen?
2013. júl. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2013. júl. 21. 08:00
 3/5 anonim ***** válasza:
A keresztnév megfelelője náluk a Vorname, mert azt írják előre.
2013. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"szólíthatom (hívhatom) a keresztnevén? Magázódva természetesen."


Nem tudom, miért kérdezed, de Németországban csak akkor szólitanak valakit keresztnéven, ha tegezödö, legalább is haveri/baráti kapcsolatban vannak.

Még ismerösök is Frau/Herr (vezetéknév)-ként szólítják egymást. Ami Mo-on szokásos, hogy mindenkit keresztnéven szólítanak, akár hivatalos helyeken is, az itt igen nagyfokú bunkóságnak számít.

Szóval olyan, hogy keresztnéven szólítani meg magázni nem elfogadott.


Ha valakivel közelebbi kapcsolatba akarsz kerülni, akkor a tegezést lehet felajánlani ("Können wir uns nich dutzen?" "Haben sie etwas degegen, dass wir uns dutzen?"), de nem kell rossz néven venni, ha az illetö azt mondja, hogy nem szeretné, ugyanis a tegezés itt sokkal kevésbé megszokott, mint MO-on. Ha valakit tegezel, akkor attól kezdve keresztnéven szokás szólítani, de elötte nem.

2013. júl. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem,ezt nem tudtam pedig ausztriában dolgozom,de itt általános a tegeződés. Igen ez hasznos volt számomra,valamiért azt gondoltam,hogy úgy van mint nálunk,vagyis attól,hogy a keresztnevén szólítod még magázhatod. Megint okosabb lettem,köszönöm szépen.
2013. júl. 22. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!