Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tagadjuk ezt a német...

Hogyan tagadjuk ezt a német mondatot? Es ist schon sieben Uhr.

Figyelt kérdés
Mert ugye az a szabály, hogy a határozatlan névelőjű, vagy névelőtlen főneveket kein-nal tagadjuk. A 7 Uhr egy számneves főnév. Akkor most mi van?

2013. aug. 13. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Es ist noch nicht sieben Uhr.
2013. aug. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy kis tévedésben vagy.

Nem a névelőtlen főneveket tagadjuk kein-nal, hanem a határozatlan névelővel ellátott főneveket.


Es ist noch nicht sieben Uhr.

Még nincs hét óra.


Ich gebe dem Mädchen eine Blume.

Ich gebe dem Mädchen keine Blume.


Paul hat eine Freundin.

Paul hat keine Freundin.


Er hat einen tisch.

Er hat keinen Tisch.


Tehát, ebben az esetben nem az órát, mint főnevet tagadod, hanem azt a tényt, hogy hét óra van.

2013. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó, most látom, hogy az első mondatom nem jó.

De a többi igen.

Ezért elnézésedet kérem.

2013. aug. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Melyik első mondat?


Nem vagyok tévedésben a szabályt illetően. Kimásoltam, íme:

"A KEIN tagadószóval is a főnevet tagadjuk.Ezzel a tagadószóval akkor tagadjuk a főnevet, ha az állító mondatban a főnév előtt határozatlan névelő áll, vagy nincs névelő:" és itt a példamondat is: "Herr Schneider möchte Fotos machen. Ebben a mondatban nincs névelő a főnév előtt, amit tagadni szeretnénk, ezért a főnevet a "kein" tagadószóval tagadjuk: Herr Schneider möchte keine Fotos machen." Azt hiszem, az a fontos, amit valamelyikőtök fent írt, hogy nem az Uhr-t akarom tagadni. Minden esetre köszi mindenkinek.

2013. aug. 14. 06:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Melyik első mondat?


Erre gondoltam.


"Nem a névelőtlen főneveket tagadjuk kein-nal, hanem a határozatlan névelővel ellátott főneveket."


Itt tévedtem, mert a névelő nélküli főneveket is kein-nal tagadjuk.

Ha azt kérdezed, van könyved? az a válasz, nincs egy könyvem sem.


Egyébként én írtam, hogy nem az órát, mint főnevet tagadjuk.


Ezzel én is bajban voltam, hogy mikor használjuk tagadásnál a nicht-et és mikor a kein-t.


De visszanéztem a tagadásról tanultakat, ha egy bizonyos szót tagadunk, a nicht a tagadott szó előtt áll.


A noch nicht páros tagadószó a schon tagadása.


Hasonló a kérdésedhez:


Ist Anita schon 13 Jahre alt?


Nein, Anita ist noch nicht 13 Jahre alt. /akár folytathatod is/ sie ist erst 10 Jahre alt.

2013. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. aug. 15. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!