Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A tapasztalataid alapján mit...

A tapasztalataid alapján mit gondolnak a külföldiek a magyar nyelvről?

Figyelt kérdés
Volt már,hogy beszéltél egy adott országban magyarul, és rácsodálkoztak?Vagy bármit írhattok ami kapcsolódik a kérdéshez.
2013. aug. 14. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kíváncsiságból többször megkérdezték hogy ez milyen nyelv (boltban, taxiban), mert nem tudták beazonosítani a hangzás alapján.
2013. aug. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre én is nagyon kíváncsi vagyok.:)

Német rokonom barátjának tetszett, de összekeverte a cseh nyelvvel egyszer, szegény azt hitte magyar rádió megy a kocsiban (direkt arra állította a mi tiszteletünkre) és közben cseh volt, szóval nem tudom, hogy ez hízelgő-e a magyar nyelv hangzására nézve...

2013. aug. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Franciáknak tetszett nagyon, rendkívül dallamosnak találták. Főleg, mert mi is ejtjük az ö, ü hangokat, ezeket más nyelv nemigen használja. És a legszebb szavunk szerintük a 'cipőfűző'. :D

Láttam egyszer egy videót, egy angol srác tanult magyarul és itt járt egyetemre, imádta a nyelvünket. Azt hozta fel példának, mennyi mindent ki lehet fejezni a ragokkal, jelzőkkel, képzőkkel, amit más nyelvben csak körülírni lehet, és az 'elmosolyodik' szóval illusztrálta. Nagyon büszke voltam akkor az anyanyelvemre!

2013. aug. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom nekem egy német ismerősöm azt mondta, hogy olyan mint a madarak csiripelése :)
2013. aug. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem bangladesi ismerosom azt mondja, hogy a magyarok igy beszelnek "hodzsa dzsodzsu" :) Mondjuk sokat nem beszeltem elotte magyarul, csak meseltem magamrol angolul es mondtam, hogy legjobb baratnom neve Gyongyi. Kozben ismerosomnek lett egy magyar munkatarsa Gyula. Pont veletlen, hogy egy dolgot kerdezett, hogy van magyarul es ez a "How are you?" Mondom "hogy vagy?". Viszont szegeny nem tudja kimondani a GY betut, igy nezett egyett, hogy minden magyar szo kimondhatatlan :D
2013. szept. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nemetben lakok, az osztalytarsaim rohogogorcsot kapnak, ha meghallanak magyarul beszelni, vagy ha nem is, de nagyon mosolyognak. Ha a testveremmel magyarul beszelek a buszmegalloban, vagy barmi mas nyilvanos helyen, mindig nagyon furcsan neznek, nem rosszindulatbol, csak gondolom furcsa nekik. Tobbszor meg is kerdeztek, hogy milyen nyelven beszelunk.

Az egyik osztalytarsamat kerdeztem a multkor, hogy o milyennek hallja a magyart, de csak azt mondta, idezem: "Fogalmam sincs, csak valami hangokat hallok" . Azt mondta, hogy nem hasonlit semilyen nyelvre amit eddig hallott. Lengyelekkel viszont mar tobbszor is elofordult, hogy egy-ket szot kihallottak a beszedbol es azt hittek, hogy lengyelul beszelunk.

2014. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Londonban egyszer egy néger lány megkérdezte tőlem, hogy milyen nyelven beszélek, mert még sosem hallott így beszélni embert. Mikor megtudta, hogy magyar csak annyit mondott, hogy wow.
2017. júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!