Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelveket érdemes tanulni?

Melyik nyelveket érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Ugyebár az angol az első számú. Pont.

Melyeket érdemes megpróbálni megtanulni másodiknak?

Spanyol,francia,orosz,német,lengyel?

Érdemes portugálul tanulni? Arab,mandarin?

Vagy elég egy nyelvet,mert úgy is mindenki azt tanulj. Angol! Minek megtanulni mandarinul vagy oroszul ha ők is angolul tanulnak....

Esetleg egy ritkább nyelv ismerete jelenthet előnyt?



2013. aug. 30. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem magyarul.
2013. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Én lengyelt tanultam, és használom a munkámban
2013. aug. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

hát, egy másik nyelvet beszélni azon olvasni az egy plusz világ, ami megnyílik előtted, szóval kulturálisan érdekes.


hasznos egyrészt akkor lehet, ha oda akarsz menni élni. nem fognak felvenni németországban, ha csak angolul tudsz, hiába tudnak esetleg ők is, de a cégnél nem azt beszélik. másrészt meg ilyen nemzetközi telefonos ügyfélszolgálatos melóhoz is pl két idegennyelv tudással keresnek embereket és elég sokat fizetnek. sok bölcsész pl így tud elhelyezkedni, ha a szakjában nem.


szóval hasznos a második nyelv is, de azért nem mérhető az angolhoz.

2013. aug. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

az előttem szóló nagyon szépen megfogalmazta, "az egy plusz világ":) és igazából mindegy, h milyen nyelven, de egy idegen nyelv ismerete az mindig előny:)


persze sok mindentől függ, kezdve attól, h mire akarod használni, (gondolok én arra, h munkához kell, vagy költöznél, vagy stb.) akkor nyilván az adott ország nyelvét kell, de ezzel sztem nem mondtam újatxDD


a lényeg a lényeg, h ha nem utazol sehova, csak tanulnál az angol mellett egy másikat, akkor az országon belül előny ha ha tudsz németül, szlovák/csehül, oroszul:)

2013. aug. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha akarsz még idegennyelvet tanulni, akkor a németet, oroszt, vagy lengyelt válaszd ! A többinek nincs akkora haszna.
2013. aug. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bakur12 ***** válasza:
77%
A lengyelnek mi haszna van? Ennyi erovel romant is tanulhattok. Szerintem eloszor is azt a nyelvet tanuljad ahol elsz, vagy lehetseges, hogy egyszer majd fogsz elni. Utana angol. A vegen, meg azt ami szimpatikusabb vagy konnyebb neked. Ha magyar vagy akkor probalkozhatsz a finnel. Ha stilust akarsz valtani es tudsz mar angolul, akkor valamilyen latin nyelvet (ugyebar a nemet-angol rokon nyelv): spanyol, francia, portugal. A francia a legmenobb, azt mindenhol kedvelik es en szemely szerint egyre jobban, mert az egyik baratnom francia, idaig csak rohogtem a kiejtesen.:D
2013. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az oroszt érdemes tanulni, hiszen manapság már elég 'egzotikus' nyelvnek számít hazánkban. Aránylag kevés ember tanulja/beszéli, így akár ennek segítségével talán könnyebben találsz munkát, pl. szállodában.

Az orosz, mint nyelv nem nehéz, így, ha van egy kis nyelvérzéked, akkor könnyedén elsajátíthatód (akár középfokra is).

"Minek megtanulni (...) oroszul ha ők is angolul tanulnak...." - Az egy dolog, hogy ők is angolul tanulnak, de ha te tudsz az angol mellett még oroszul is, akkor nagyobb az esélye, hogy jobban megérted az anyanyelvén beszélő orosz embert. Különben az oroszok nagyobb része nem beszél angolul, csupán az anyanyelvét tudja, de azt rendesen, így ha te pl. kimész Oroszországba, és ott töltesz 1-2 hetet, akkor jobban is fogsz tudni érvényesülni.

Valóba mire mennél a lengyellel?? Nah és a portugállal???

Én a te helyedben az oroszt, vagy ha semmiféleképp nem akarod azt, akkor a németet választanám. (A franciát és a spanyolt már csak azért nem, mivel a világ nagy részén valójában nem tudnád ezeket a nyelveket hasznosítani.)

2013. aug. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Német, orosz, spanyol, francia, lengyel. Jelentőség szerint csökkenő sorrendben. Bár mindegyiket érdemes tanulni: egy új világ nyílik meg előtted.
2013. aug. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!