Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvnek a legnehezebb...

Melyik nyelvnek a legnehezebb a kiejtése?

Figyelt kérdés

Mind Európában és mind az egész világban...


Én pl. azt hallottam, hogy a dán nyelvben a leírt és a kiejtett alak között nem sok hasonlóság van. Még kevesebb mint a franciában.

Akkor most a dán nyelvnek van a legnehezebb kiejtése?



2013. szept. 5. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem teljesen igaz. A dán valóban a legnehezebb a norvég-svéd-dán trióból, de a francia kiejtés-leírás nálam a csúcs.

Azonban a lengyel kiejtés talán a legnehezebb Európában, a mássalhangzó torlódások miatt, szerintem.

2013. szept. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én az izlandi és a kínai nyelvre szavazok mindkettőben vannak olyan hangok amiket első de második ránézésre sem lehet kiejteni
2013. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A franciának nem nehéz a kiejtése, aki alig tud alapfokon franciául, az már tudja, hogy mit hogyan kell ejteni.

Az angol kiejtése sokkal nehezebb a franciánál.

A többit nem tudom.

2013. szept. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2013. szept. 12. 14:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kaukázusi nyelvek arról hírhedtek, hogy rengeteg a mássalhangzó, és kevés a magánhangzó. Sok az úgynevezett torokhang is.

A grúzban pl 8 mássalhangzó is kerülhet egymás mellé.


Pl: (te) tépsz minket : gvbrdgvni

93 (összetetten fejezik ki a nszámokat a grúzban) otkhmotsdatsamet'i


Valamint létezett (már kihalt) egy olyan nyelv, amit ubihnak neveztek. Abba volt 84 mássalhangzó, és max 2-3 magánhangzó.

2013. szept. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszi a választ! És amúgy a grúzban ezt a sok mássalhangzót kiejtésben mindet kimondják? Vagy néhány msh. magánhangzóvá alakul? Vagy esetleg kihagynak néhány msh.-t?

Vagyis ezt a sok msh-t hogy ejtik ki?

2013. szept. 21. 17:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki nincs hozzászokva, annak a szerb is nehéz lehet a sok msh miatt. Már az, hogy "srpski" (szerb) sokak számára nehézséget jelent. :)
2013. nov. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!