Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért tartja szinte mindenki...

Miért tartja szinte mindenki az olaszt a legszebb nyelvnek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez szubjektív, de szinte mindenhol azt hallom, hogy az olaszt tartják nagyon szépnek. Persze dallamos, fülbemászó nyelv, de szerintem hiányzik belőle az az erő és temperamentum, ami pl. az eredeti latinban vagy a spanyolban megvan.

2013. máj. 14. 01:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a magyar a legszebb nyelv. Az olasz max 2.
2013. máj. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
szerintem az No1. a spanyol :)beszélem mindkettőt valamennyire, de a spanyol sokkal jobban tetszik, mint az olasz :)
2013. máj. 14. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Makoscsiga ***** válasza:
92%
Én még senkivel nem találkoztam aki szerint az olasz lenne a legszebb nyelv. Elvakult franciásat és spanyolosat ismerek, de olaszost nem.
2013. máj. 14. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Hát nekem pl. az olasz tetszik a latin nyelvek közül a legkevésbé. :)

Kedvencem a spanyol, utána a francia.

2013. máj. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

"de szerintem hiányzik belőle az az erő és temperamentum, ami pl. az eredeti latinban vagy a spanyolban megvan."


Honnan tudod, hogy az "eredeti latin" milyen volt? Ezt senki sem tudja, hiszen nem készülhetett róla hangfelvétel 2000 évvel ezelőtt.


A mai újlatin nyelvek akcentusát valószínűleg erősen befolyásolta a latint nyelvcsere útján átvevő népek eredeti nyelvének hangzása, pl. a francia dallamának már semmi köze nincs a latinéhoz, a hangsúlyrendszere is teljesen átalakult. Ha ez nem így lenne, akkor a mai újlatin nyelvek dallama ugyanolyan lenne (ehhez képest hallgasd meg a spanyol és mondjuk a románt, ég és föld). Vagyis ha azt feltételezzük, hogy az olasz az az újlatin nyelv, amelyet a legkevesebb idegen (kelta, germán és nem indoeurópai, arab stb.) hatás ért, akkor a latin "temperamentuma" inkább az olaszéra hasonlíthatott.

2013. máj. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. azért a kedvencem, mert nagyon tetszik a hangzása: szeretem az ilyen erős, karakteres nyelveket, véleményem szerint nem lehet összetéveszteni semmivel. A másik kedvencem egyébként az orosz, ami szintén elég erős nyelv, szerintem. :)
2013. máj. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
A világon kb. 6000 élő nyelv van most, amelyek közül még a legtanultabbak is csak néhányat ismernek. Olyan nincs, hogy egy nyelvet ne lehessen egy másikkal (vagy többel) összetéveszteni a hangzása alapján, legfeljebb csak nem ismersz több ilyet. Van egy olyan törvényszerűség ugyanis, hogy az összefüggő területeken beszélt nyelvek hangzása idővel nagyon hasonló lesz egymáshoz, mivel folyamatosan hatnak egymásra. Ez akkor is igaz, ha egyébként ezek a nyelvek nem rokonok (még csak távolról sem). Ezért hasonlít egymásra egy teljesen avatatlan számára a magyar és a szlovák, vagy a spanyol és a baszk: ezek a nyelvek nem rokonok egyáltalán, egy teljesen kívülálló, aki egyiket sem érti, viszont nem tudná őket hangzás alapján megkülönböztetni. Ez főleg regionális nyelveknél igaz, vagy az olyan területeken, ahol nagyon régóta együttélnek egy nagyobb, több ember által beszélt nyelvvel.
2013. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

Nekem a spanyol nyelv már túlzás, túl "erőszakos" a hangzása. Egyébként azért tetszik az olasz, amit írtál: mert dallamos, szép a hangzása.

Eredeti latint még sosem hallottam, de az iskolai latintanárom előadásában nem tűnt valami temperamentumos nyelvnek...

Meg aztán egy nyelv kapcsán az ember asszociál a hozzá tartozó kultúrára is. Az olaszról pedig mi jut eszébe az embernek? Pálmafák, tengerpart, spagetti, fagyi. Csupa jó dolog.

2013. máj. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

A latinról általában az a – szerintem téveszme – él, hogy nagyon lassan beszéltek. Ezt éppúgy nem lehet igazolni, ahogy megcáfolni sem. Annyi igaz belőle, hogy az ókori leírások alapján a rómaiak a görögöt "hadarósnak" tartották, amiből arra lehet következtetni, hogy a latint lassabban beszélték. De ebből szintén nem tudhatjuk, mit jelent az a "lassú" és a "gyors". A görögök ma is gyorsabban beszélnek, mint az olaszok vagy a spanyolok.


Valahogy abban a tévedésben vannak az emberek, hogy a régi nyelvek sokkal bonyolultabbak, lassabbak stb. voltak, de ez természetesen nem igaz. Ha igaz lenne, akkor ezzel azt is állítanánk, hogy pl. 1000 év múlva a spanyolt sokkal gyorsabban fogják beszélni, mint most.


És természetesen azt is figyelembe kell venni, hogy az ókori Rómában is eltérően beszéltek a művelt, tanult emberek, akikből az írók, szónokok stb. lettek, mint az utca népe. Az olasz, spanyol és a többi újlatin nyelv az utcán beszélt "átlagos" (műveletlen) emberek nyelvéből alakultak ki, nem pedig Ciceró költői nyelvéből. Pontosan az a megtévesztő, hogy ma "latin nyelv" alatt egy mesterséges, kimunkált költői nyelvet értünk, mivel ez van dokumentálva az ókortól kezdve. Azt a nyelvet nem ismerjük (csak nagyon felszínesen), amit az emberek anyanyelvként beszéltek, mint latint. Valószínűleg ez a nyelv már az ókorban is inkább olyan volt, mint az olasz vagy a spanyol, erre vannak elvétetve írásos bizonyítékok is (pl. falfirkák helyesírási hibái, amiből már lehet arra következtetni, hogy nem ejtették ki a szó végi mássalhangzót, a H-t, vagy pl. [e]-nek ejtették a rövid I-t).

2013. máj. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az olaszban nincs temperamentum? :D Az egyik legtemperamentumosabb nyelvek egyike, amiket ismerek. Pattognak, állandóan beszélnek, gesztikulálnak, kiabálnak. :-) A hanglejtés miatt a szavak pattognak, a különböző helyen lévő hangsúlyok miatt. Én azért szerettem meg, mert bár azt mondta itt valaki, hogy kemény, én azt mondanám, egyszerre lágy dallamos, és az olasz emberek ismeretével kemény. Különleges és szép. (Ugyanez az ember írta, hogy az orosz hangzásra a másik kedvence, ahogy nekem is, és ugyanezt gondolom róla: lágy és kemény egyszerre. Nem tudom, hogy csinálják! :D)
2013. júl. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!