Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Akik azt mondják hogy ne...

Lótusz szirmok kérdése:

Akik azt mondják hogy ne tanuljunk szavakat és nyelvtant ők igazat mondanak?

Figyelt kérdés
pár hete nézegetem ezeket az angol oldalakat amiken tanulási módszerek vannak fent. nagyon sokan azt mondják h az iskolákban nem jó módszerrel tanítják a nyelvet. nem kell nyelvtanszabályokat tanulni, se szóról szóra mindent, hanem egész mondatokat, szituációkat jegyezzünk meg, ismételgessük. hallgassunk sok hanganyagot, a nyelvtant pedig ne szabályok alapján tanuljuk. ha így tanulunk akkor sokkal könnyebben és gyorsabban tudjuk megérteni az idegen nyelvü beszédet és mi is sokkal gyorsabban tudunk beszélni, nem törjük annyira a szavakat, nem tartunk nagy szüneteket a szavak között. végülis logikus. ha folyton szavakat erőltetünk csupán a fejünkbe és nyelvtanszabályokat az lelassít ha élőben kell beszélni vagy megérteni másokat. én is amikor külföldiekkel beszéltem régebben, elkezdtem gondolkodni a szavakon és ez lelassított. talán tényleg érdemesebb mondatokat és szituációkat olvasni, hallgatni, fordítani. szóval ezek a videok amikben ezeket mondják elég népszerüek manapság. mit gondoltok róluk?

#nyelv #mondat #angol #nyelvtan #hanganyag #helyettük szituációk
2013. szept. 9. 22:45
 1/5 rajcziz ***** válasza:
100%
Részben igazat adok nekik. Ez a tanulási módszer valóban hasznos, de csak egy bizonyos szint után. Az embernek szabályokon és szólistákon keresztül kell elsajátítania egy alapot, hogy viszonylag hamar használható nyelvtudást szerezzen.
2013. szept. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

A magyar oktatásban nem az a baj, hogy van nyelvtan, hanem az, hogy csak az van.


A nyelvtan és a szókincs az alapját adja meg, hogy effektíven tudj mondatot szerkeszteni, a gyakorlást nem váltja ki, kell hozzá az is - ettől fogod tudni ezt természetes sebességgel használni. Az, hogy szavakon gondolkodtál, az a gyakorlás hiánya és nem a nyelvtanulási módszer hibája.


Tökéletesen meg lehet tanulni beszélni egy nyelvet nyelvtani alapokra helyezve is, ebből hátrányod nem származhat. Megint kiemelem, a nyelvtan az csak az első lépés ebben a módszerben, gyakorlás persze kell hozzá.


Ettől függetlenül létezik az általad megadott módszer is nyelvtanuláshoz. Ez valóban gyorsabb abban az értelemben, hogy előbb ad használható tudást. Viszont igazán helyesen beszélni csak nyelvtan vizsgalátaval tudsz és komolyabb mondatok szerkeztéséhez, illetve megértéséhez kelleni fog a nyelvtan is. Persze ha annyira nem akarsz elmélyülni a nyelvben, akkor tökéletes ez a módszer is.


Legvégső soron a nyelvtan egy része kikerülhető, de valamennyit be kell építeni a tanulási módszerba, hacsak nem akarsz salátanyelvet beszélni, másrészt pedig vannak olyank strukturák akár idiomák, amiket egyszerűen meg kell tanulni úgy, ahogy vannak. Az, hogy ezen belül melyik módszer felé orientálodsz az már a magán ügyed, kinek mi esik jobban.


Saját tapasztalatra alapozva, az adott módszer tényleg gyorsan ad használható tudást sokkal kevesebb erőbefektetésért, viszont ha hajlandó vagy a nyelvtant tényleg megérteni, akkor az sokszor sokkal jobb átlátást ad, illetve tágásabb tudást is ad. Az emberek nagy része a háta közepére se kívánja a nyelvtant és nem túl igényesek a kapott tudás minőségével szemben, ezért lett ilyen népszerű a módszer.


Ha a cél csak annyi, hogy egy átlagos anyanyelvű ember szintjén elsajátítsd a nyelvet (ami egy abszolút racionális célkítűzés, sokaknak tényleg nem kell ennél több vagy ennyi se), akkor mindkét módszer megfelel (nyilván itt-ott keverni kell a kettőt).

2013. szept. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
52%
Szerintem ez hülyeség, legalábbis nagyon gyenge tudást ad egy idegen nyelvből. Például a szakemberek sem úgy tanulnak meg autót szerelni, hogy ukk-mukk-fukk 10-szer megnéznek egy videót az abroncs cseréről, centírozásról meg a gyújtás beállításról és akkor esünk neki begyakorolt sablonok alapján, hanem az alapokat, törvényeket megtanulják, amikkel a működéseknek a logikáját, miértjeit meg lehet érteni. Az angol nyelv is ilyen, meg van a működésének az alapjai, a miértjei, a logikája, bár az igaz, hogy az angolok a konyhanyelvet beszélve tényleg nagyon lazák tudnak lenni, de azért az nekik se céljuk, hogy az anyanyelvük egy kocsma kommunikáció szintjére csömörödjön.
2013. szept. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, de jó hogy ha tanulod a nyelvtant. Sokkal tudatosabban fogsz mondatokat képezni.


Szavakat is kell tanulni. De az ágyon magolás nekem abszolút nem vált be. Amit egyik nap megtanulsz az pár nap múlva már a felejtésé.

2013. szept. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát a magyart se a magyar nyelvtannal kezdtük. :) Hanem állandóan beszéltek hozzánk.


Az istmételd el sokszor rész nagyon fontos.

2013. szept. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!