Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » "A kacsa és a víz" mitől lett...

"A kacsa és a víz" mitől lett ilyen elterjedt itt?

Figyelt kérdés

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."


Megfigyeltem, hogy időről időre előkerül egy-egy "okosság", amit boldog-boldogtalan átvesz másoktól és ugyanúgy ismételget itt a fórumon. A fent idézett állat és elem az utóbbi kb. fél év-egy évben lett ilyen közkedvelt, ahogyan észrevettem.

Mi az oka és honnan ered vajon?



2013. szept. 13. 01:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Én egyszer idéztem, azt hiszem tegnap vagy tegnapelőtt az utóbbi évben, nem vettem át senkitől :)
2013. szept. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a "Jó katona vérben is harcol" mondással vagyok ugyan így. :D Bár tény, hogy aki kitalálta az egy állat lehetett. :D
2013. szept. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Hallottam én már mély vízben kacsa fingot.
2013. szept. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
KSH hivataltól vagy közvéleményt searchingolni?
2013. szept. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Á, ez csak egy nyamvadt bölcsész lesz, aki "Az internetes szlengek, és mémek a XXI. század elején" címmel fogja írni a szakdogáját, és most csak anyagot gyűjt hozzá...
2013. szept. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

a kacsának mindenhol csak derékig ér! :DDDD

nem értem a kérdést! XD

2013. szept. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát, vannak ennél sokkal izgalmasabb kérdések. Például, miért ősz az ősz amikor kopasz?
2013. szept. 13. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os!

Tetszik :)))))

2013. szept. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Minden nagyon régi szólás-mondás volt valamikor egyszer régen új. Nem egy internet által a köztudatba betört jelenséggel kerültél most szembe. Az emberek fantáziája gazdag. Időnként kitaláltak és kitalálnak frappáns mondásokat, amit a többi ember átvesz, és az elterjed, internettel vagy internet nélkül.

Amit felhoztál mondást, az például nekem is tetszik. Nem szoktam használni, de ismerem. De ha úgy gondolom, akkor használhatom is éppen. Miért ne vegyünk át dolgokat, amik jók, illetve miért ne találjunk ki új dolgokat is?

Akadnak persze olyan új mondások is, ami például szerintem nívótlan, és a kitalálója egy pihent agyú lehetett. Ezek is terjednek, de ezzel sincs baj, csak én mondjuk nem veszem át.

2013. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!