Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lefordítaná ezt nekem valaki?...

Lefordítaná ezt nekem valaki? (angolra-japánra)

Figyelt kérdés

"Kiskorom óta írok és rajzolok, sosem hittem volna hogy ezt a 2 teljesen különb ágazatot lehet vegyíteni, és mikor megismertem az animéket/mangákat kitárult előttem a világ!

Megismerkedtem a japán kultúrával, és zenével, de ezzel együtt a saját zenei ágazatomat is megpróbáltam "úgymond" fejleszteni, imádok embereket bizonyos szituációkban lerajzolni, megfesteni, szeretem lerajzolni azt amit látok. Kedvenc festőim Vincent van Gogh, Munkács Mihály valamint Leonardo da Vinci. A kedvenc művész korom az impresszionizmus mivel ez a kor nem a szépségre és a precizitásra, hanem a hangulat és az élmény átadására törekszik!"


nagyon le szeretném fordítani ezt a szöveget, van valaki aki hajlandó rá?



2013. szept. 22. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha rajzolni is úgy tudsz, mint írni, akkor nem sok reményt látok benned. Olvasd át, amit írtál, és javítsd a hibákat.
2013. szept. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem találtam benne helyesírási hibákat ... :/
2013. szept. 24. 15:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem (csak) helyesírási hibák vannak benne. Ezt a hat sort olvasva olyan érzésem van, hogy a "kiskorom óta" az kettő, esetleg három évet jelent. Megpróbálom szemléltetni, hogy mire gondoltam:


Kiskorom óta írok és rajzolok, sosem hittem volna, hogy ezt a két teljesen különböző ágazatot lehet vegyíteni, és, mikor megismertem az animéket/mangákat, kitárult előttem a világ!

Megismerkedtem a japán kultúrával és zenével, de ezzel együtt a saját zenei ágazatomat(szóismétlés - javasolt szó: irányzatomat) is megpróbáltam úgymond "fejleszteni". Imádok embereket bizonyos szituációkban lerajzolni, megfesteni, szeretem lerajzolni azt amit látok. Kedvenc festőim: Vincent van Gogh, Munkácsy (ha már kedvenc, akkor a nevét is le kéne tudni írni) Mihály, valamint Leonardo da Vinci. A kedvenc művészeti korszakom az impresszionizmus, mivel ez a kor nem a szépségre és a precizitásra, hanem a hangulat és az élmény átadására törekszik (a kor nem törekszik semmire, legfeljebb a művészek, akik abban a korban alkottak).


Vesszőhiányok tömkelege, meg egyéb nyalánkságok.

Azt is nehéz elhinni, hogy angol és japán nyelvismeret nélkül "kitárult előtted a világ" az animék által.

2013. szept. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vree ***** válasza:

Ez egy kicsit arrogáns válasz, előző, nem? :D

Végül is nem a mi dolgunk eldönteni hogy ő mire használja fel a szöveget. Ami pedig a fogalmazást illeti, apró hibákon túlnem látok katasztrofális bajt. Szerintem túlontúl kötözködsz. :3


Az angolt meg tudom csinálni neked:


I have been writing and drawing from a young age, I never would have thought that these completely different art forms can be combined, and when I got to know anime and manga, the world opened up to me!

I acquainted myself with the Japanese culture and music, but at the same time I also attempted to develop my own musical branch, "so to speak". I love to draw and paint people in certain situations, I love drawing what I see. My favourite painters are Vincent van Gogh, Mihály Munkácsy and Leonardo da Vinci. My favorite artistic age is impressionism, because this age does not strive for beauty and precision, but for the conveyance of the mood and the experience.


Mindenesetre ha már előző felhozta, akkor egyet én is kiemelnék:

- "de ezzel együtt a saját zenei ágazatomat is megpróbáltam "úgymond" fejleszteni"


Már saját ágazatod is van? :p Szerintem a "képességre", netalántán a "stílusra" gondoltál.

(töltelékszavak mint az "úgymond" amúgy nem mutatnak elegánsan (fél)hivatalos szövegben, de ez mellékes)


Abban igaza van a kettesnek hogy iskolai fogalmazás szintjén jó amit írsz, de azért majd próbáld fejleszteni később a fogalmazókészségedet. :)


példák:

- kötőszavak használata

Kiskorom óta írok és rajzolok, DE/ÉS sose hittem volna...

- mondatelválasztás és logikai kapcsolat a mondatrészek között

Megismerkedtem a japán kultúrával, és zenével, de ezzel együtt a saját zenei ágazatomat is megpróbáltam "úgymond" fejleszteni. PONT Imádok embereket bizonyos szituációkban lerajzolni, megfesteni, szeretem lerajzolni azt amit látok.

-> először a zenéről kezd beszélni, majd hirtelen átvált a rajz témára

- helyesírás

különbÖZŐ ágazatok

- helyes szavak ismerete

kedvenc művészETI korom


Egyébként az "ágazat" helyett jobb kifejezés az általam is használt "művészeti forma" (art form), mvel a rajz és az írás ezek. Illetve iskolában még tanítják, jó, sokszor úgy a gyerekeknek hogy művészetik "korok" voltak, de ezek valójában művészeti MOZGALMAK, amik sokszor egymás mellett léteztek.

2013. szept. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vree ***** válasza:

Ez egy kicsit arrogáns válasz, előző, nem? :D

Végül is nem a mi dolgunk eldönteni hogy ő mire használja fel a szöveget. Ami pedig a fogalmazást illeti, látok hibákat, de nem katasztrofális bajt. Szerintem túlontúl kötözködsz. :3


Az angolt meg tudom csinálni neked:


I have been writing and drawing from a young age, I never would have thought that these completely different art forms can be combined, and when I got to know anime and manga, the world opened up to me!

I acquainted myself with the Japanese culture and music, but at the same time I also attempted to develop my own musical branch, "so to speak". I love to draw and paint people in certain situations, I love drawing what I see. My favourite painters are Vincent van Gogh, Mihály Munkácsy and Leonardo da Vinci. My favorite artistic age is impressionism, because this age does not strive for beauty and precision, but for the conveyance of the mood and the experience.


Mindenesetre ha már előző felhozta, akkor egyet én is kiemelnék:

- "de ezzel együtt a saját zenei ágazatomat is megpróbáltam "úgymond" fejleszteni"


Már saját ágazatod is van? :p Szerintem a "képességre", netalántán a "stílusra" gondoltál.

(töltelékszavak mint az "úgymond" amúgy nem mutatnak elegánsan (fél)hivatalos szövegben, de ez mellékes)


Abban igaza van a kettesnek hogy iskolai fogalmazás szintjén jó amit írsz, de azért majd próbáld fejleszteni később a fogalmazókészségedet. :)


példák:

- kötőszavak használata

Kiskorom óta írok és rajzolok, DE/ÉS sose hittem volna...

- mondatelválasztás és logikai kapcsolat a mondatrészek között

Megismerkedtem a japán kultúrával, és zenével, de ezzel együtt a saját zenei ágazatomat is megpróbáltam "úgymond" fejleszteni. PONT Imádok embereket bizonyos szituációkban lerajzolni, megfesteni, szeretem lerajzolni azt amit látok.

-> először a zenéről kezd beszélni, majd hirtelen átvált a rajz témára

- helyesírás

különbÖZŐ ágazatok

- helyes szavak ismerete

kedvenc művészETI korom


Egyébként az "ágazat" helyett jobb kifejezés az általam is használt "művészeti forma" (art form), mvel a rajz és az írás ezek. Illetve iskolában még tanítják, jó, sokszor úgy a gyerekeknek hogy művészetik "korok" voltak, de ezek valójában művészeti MOZGALMAK, amik sokszor egymás mellett léteztek.

2013. szept. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!