Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi az hogy férfi paradoxon?

MikeB kérdése:

Mi az hogy férfi paradoxon?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
férfiak önellentmondása
2013. okt. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De mi az hogy önellentmondás? Annyit olvastam már erről, de nem tudom megérteni :D
2013. okt. 10. 19:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nő nélkül biztos nem létezne.
2013. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Amikor valaki seg-get csinál a szájából, az egész jó önellentmondás :D. Tehát amikor valaki kijelenti, hogy "én nem, én nem, én biztos, hogy nem!" Aztán mégis az ellenkezőjét teszi, amit mondott :D.
2013. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó az a nagyzolás, képmutatás, hazudozás. Az önellentmondás mikor csöbörből vödörbe kerül. Minden amit mond az ellent mond a másik szavának vagyis paradoxonba kerül. Pl. azt mondja tegnap délután elment az állatkertbe, majd később azt mondja vendégségbe volt egy távoli rokonánál egésznap. Vagyis tököm tudja hol volt, mert itt volt meg ott volt.
2013. okt. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vree ***** válasza:

Paradoxon: olyan állítás, ami látszólag ellentmond saját magának, és mégis igaz.


Például:

"Ez a mondat hazudik." (mármint ez a mondat itt az előbb, az idézőjelekben)

Ha az igazságot mondtam, akkor ez a mondat hazugság kellene hogy legyen, de (mivel igazat mondtam), nem lehet hazugság. Tehát hazudtam amikor azt mondtam hogy ez a mondat hazudik.

Tehát az állítás hogy ezzel a mondattal hazugságot mondtam mégis igaz. Viszont ha igaz, akkor mégse hazudtam, tehát mégis hazudtam, tehát mégse, tehát mégis...


Mi az hogy "férfi paradoxon"? Életemben nem hallottam, nekem valami enyhén nősoviniszta viccnek hangzik.

Pl: a férfi egy paradoxon, mert csoda hogy egyáltalán járni és beszélni tud, amilyen hülye.

Vagy valami ilyesmi.

2013. okt. 11. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!