Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angolban miért van ilyen...

Az angolban miért van ilyen rengeteg szó ugyanarra a fogalomra?

Figyelt kérdés
Egy filozófiai szöveget olvasok, és, bár jól tudok angolul, már 2 olyan szót találtam a "megerősít"-re, amit eddig nem ismertem. Amiket ismertem: prove, confirm, affairm, verify, underpin, de lehet, hogy van még, csak nem jut eszembe. Most a következőket találtam: to aver, to corroborate. Már régóta feltűnt, hogy főleg az elvont fogalmakra rengeteg szavuk van. Minek ennyi szó egy dologra?
2013. okt. 21. 17:48
 1/2 sándorjános ***** válasza:

A magyar nyelv is ilyen, ezen nem kell úgy meglepődni.

Lecsapja, lesújt rá, lever, leüt, lezúz,

2013. okt. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vree ***** válasza:
100%

Az angol nyelv története rá a magyarázat.


Az angol eredetileg germán nyelv, és a szókészletének nagy része ezeknek a (sok esetben már halott) nyelvjárásoknak a szavaiból származik.


De mivel az 1066-os normann hódítás után a francia lett a hivatalos nyelv, és az is maradt 300 évig, ez több ezer új szót vitt át a nyelvbe, nem csak a franciából de rajta keresztül a rokon latin-újlatin nyelvekből is. Köztük létezó szavak szinonimáit is. Ezek nagyon gyakran közel álltak formában és/vagy jelentésben az angol megfelelőikhez, de a francia/latin szavakat használhatták hangsúly vagy elegancia érzékeltetésére. EZek sok esetben megmaradtak a nyelvben, mert finomabb jelentésbeli különbségeket tudott velük a beszélő kifejezni, ezek sokszor be is épültek ezeknek a szavaknak az értelmébe.


Például:

answer, respond, reply = válaszol, felel


ANSWER

From Middle English answere, andsware, from Old English andswaru (“answer”), from Proto-Germanic *andaswarō (“answer”), equivalent to and- +‎ swear.

RESPOND

Old French respondre (modern: répondre), from Latin respondeō.

REPLY

Via the Old French replier, from the Latin replicō (“I fold back”), from re + plicō (“I fold”).


Lásd még:

[link]

2013. okt. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!