Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Segítség! Nem értem hogy mit...

Segítség! Nem értem hogy mit mondanak a magyarok! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem értem mit mondanak angolul olyan akcentussal beszélnek!

Ennek a története úgy kezdődik hogy tanultam az angolt, és nem értettem az angolok, hogy beszélnek. A kiejtesuket. Kérdezett tőlem turista valamit, én meg nem értettem, mert angol volt.

És el kezdtem angolul filmet nézni, zenét hallgat. Nagyon sokat! Az összes kedvenc filmem angolul néztem.

És eljutottam ide. Most az van, hogy nem értem a magyarokat!

Nem értem az angol tanárom! Beszél hozzám, én meg nézek rá hogy mit akar, de ezt a szót nem igy kell ejteni! A fel mondatot hibásan ejti!

És bárki mond valamit angolul mert vicces akar lenni, egy kifejezést nem esik le a poén csak később, mert nem értem mit akart most...

Mit tegyek? Át estem a ló túl oldalára! Nem értem a saját nemzetem!



2013. nov. 4. 21:00
1 2
 1/11 Vree ***** válasza:
100%

Látod-látod, kellett neked nyelveket tanulni!


Beszélted volna az akcentusos angolt, azon a szinten ahogy ahhoz a magyar tanároktól hozzá lehet jutni, akkor nem tartanál itt.


Egyébként is, ki az aki úgy akar egy nyelvet beszélni, mint az anyanyelviek? A nyelvtanulás arra való, hogy az ember egy magyar intézményben levizsgázzon belőle, és kész!


...viccet félretéve...


Az akcentusok megértését is lehet javítani. Meg fognak lepni ők is még sokféle tájszólással anyanyelvi területen is. :) Ha gondod van vele, nézz olyan filmeket, ahol mondjuk valaki vidéki tájszólásban beszél, vagy egyszerűen csak keverd az amerikai-brit anyagokat, akkor talán a magyar akcentusértés is helyrejön. :)

2013. nov. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem csak sznob vagy. Ha én az anno igen akcentusos beszédemmel gond nélkül tudtam angol anyanyelvűekkel beszélgetni, és tökéletesen meg is értették, akkor nehogy már te ne értsd a saját nemzeted beszélőit, ha angolul beszélnek.
2013. nov. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 mustafa33 ***** válasza:
57%
Menny ki egy félévre székelyfődre. ☺
2013. nov. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 mustafa33 ***** válasza:
75%
Vagy gyer hozánk palócfődre, it is tanúhac valamit.
2013. nov. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mit csinalnal a nyelvtudasoddal peldaul Londonban, ahol az angol angol olyanritka, mint a feher hollo, ellenben van sok paki, indiai, afrikai stb. Mind mas-mas akcentussal...

Raadasul szerintem, ha filmekbol tanultal angolul, akkor lehet, h a brit akcentus is megfogna.

Egyebkent az angolok szerint a magyarok erthetoen beszelnek angolul.

2013. nov. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az amerikai akcentusra áltál rá, és a tanár a britet használja? :)
2013. nov. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 hunbula ***** válasza:
100%

Tény, hogy a magyar akcentus brutális, egyetemi angoltanárral is találkoztam már, akin tulajdonképpen röhögni lehetett ("szinking" szintű júj).


De azt nem nagyon értem, hogy tudtál ennyire izoláltan egyetlen (legyen az bármelyik) angol akcentust felszedni. Főleg, hogy ha most állítólag nem érted a magyar akcentust -> nem tudod, milyen hangokban, intonációs mintákban, stb jelentkezik a különbség a két nyelv között, pedig mivel a magyar anyanyelved, ha kicsit félreteszed az angol nyelvi logikát, egyből tudnod, érezned kellene, hogy egy leginkább magyarban járatos ember hogyan ejtené ki a bizonyos angol szót a magyar nyelvi ösztöne alapján. Ugye a klasszikus példák szoktak lenni a már említett thinking, a matchbox, kissed meg társai - angol akcentustól függetlenül univerzális szabályokkal ütközik a kiejtés a magyar nyelvben, de tudom, hogy mit mond, amikor szinkingezik, medzsboxot és kizdet mond. Mert ismerem azt az alapszintű logikát, amit követ, én is voltam már ott sok éve.


A rejtély ebben, hogy hogy nem érzed ezeket a különbségeket, azaz hogyan tudod izolálni a tanult angolodat. Ha nem érzed, a magyar hogyan, milyen jellegzetességekkel ferdíti el az inglist, akkor mit tennél egy ausztrállal/amerikaival/brittel/stb? Ők anyanyelviek, de ott is vannak különbségek, ez nem szokott zavarni például?

Őszintén nem piszkálódásból, nyelvészeti érdeklődésből kíváncsian kérdezem, hogy ezt hogy hoztad össze.

2013. nov. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

én arra nem bírok rájönni, hogy milyen anyanyelvű vagy eredetileg...merthogy eléggé töröd a magyart is, legalábbis írásban...


a problémádat pedig egyszerűen nagyképűségnek hívják...azért, mert te filmeket nézel és zenéket hallgatsz, azt hiszed, mekkora ász lettél angolból és észreveszed, mások mennyire hibásan ejtik a szavakat... de elárulok neked valamit, ha eredeti angolokkal beszélnél, ők elmondanák neked, hogy sosem lesz olyan a kiejtésed, mint az övék. Még valamit elárulok neked: ugyanúgy, mint ahogy a magyarban van rengetegféle tájszólás, ahol másképp ejtik a szavakat, ez az angolban is így van...másképpen beszél egy amerikai, mint egy angol, vagy másképp beszél az, aki a keleti partról való, és másképp, aki a nyugatiról, sőt, másképpen ejtheti a szavakat valaki mondjuk New York egyik végén, mint a másikban....

2013. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mustafa33 ***** válasza:
100%
7-es, hogy hozta össze? Úgy, hogy kitalálta. Be ne vedd má neki. Adja a nagyot és röhög rajtatok. ☺
2013. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

SZerintem is fake a kerdes...


8 evi angol tanulas (alti + gimi) kimentem Londonba es eloszor csak pislogtam, mert szinte senkit nem ertettem meg.


Aztan 3 ev alatt olyan pepec angol tudasra tettem szert, hogy meg en is buszke lettem magamra, de 1. az akcentusomat sosem hagytam el 2. minel tobbet tanultam az angolt es minel tobb kulfoldi osztalytarsammal beszeltem, annal ugyesebben tudtam megkulonboztetni az akcentusokat. Aki hallott franciakat vagy nemeteket angolul beszelni, az tudja mirol irok.


Sok, Camden Town es hasonlo kornyekeken a szuletett angolok akcentjet (tajszolasat) is veltem felismerni, az irek/skotok (szinten angolul beszelnek) akcentje pedig mar messzirol uvoltott feled, hogy hova valosiak.


Raadasul rengeteg film van, nagyon sok amerikai es sok angol. Szinte nincs olyan amiben egyforma a kiejtes, hacsak nem sorozatot nezel, ugyanazokkal a szereplokkel. A zenei vilagrol pedig mar ne is beszeljunk. Szoval ez a "filmet nezek zenet hallgatok es nem ertem a magyarokat" szoveg nagy kamuuuuu


Amugy a magyar osztalytarsaimmal (Londonban) mindig arrol beszeltunk, hogy sokkal konnyeb egy ESL (English as second language) emberket megerteni, mint egy eredeti angolt...


Nem lehet, hogy azert nem erted a tanarodat, mert nem keszultel orara es fogalmad sincs mirol beszel? ;)

2013. nov. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!