Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Üdv, lenne egy hatalmas...

Racz Mario kérdése:

Üdv, lenne egy hatalmas gondom, ami ellen szeretnék tenni, de nem tudom, hogyan lehetséges megoldani, illetve lehetséges-e valamit tenni az ügy érdekében egyáltalán (többi lent)?

Figyelt kérdés

Szlovákiában élek, középiskolába járok...ebből kifolyólag 4 nyelvet kell tanulnom(magyar(anyanyelv),szlovák,angol,német). Ez a tanulásom 80-90%-át teszi ki és egyáltalán nem marad időm más hasznos dolgokra. Nem is állok túl jól szlovákbol és németből(bukásra mindkettőből), viszont kiűnő vagyok matematikából, progaramozásból, elektrotechnikából és ekonómiából.

Miért nem lehetne egy ki*** világnyelv, pl. angol, amit elég lenne tanulni és azt mindenhol elfogadnák hivatalosan(minden hivatalos ügynél, papírnál,stb.). És otthon, barátokkal, stb. mindenki úgy beszélne, ahogy akarna. Így maradna idő másra is. Pl. ezért nem fejlődök a gitározásban, a modellezésben, stb.

Mit lehetne tenni ez ellen ?


2013. nov. 12. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Alapvetően osztom a véleményedet, én is már agyaltam ezen... Sajna, amíg a brittek a legnagyobb euro szkeptikusak, addig kicsi az esély, hogy pont az angol lesz Itt a közös nyelv... ráadásul német több van, a francia meg akaratosabb... Na szóval a kérdésedre viszont a válasz, hogy iratkozz át magyarországi iskolába... Elméletileg jogod van hozzá, és Magyarországon nem kell szlovákot tanulnod... Bár én Győrbe jártam középsuliba, és három nyelvet tanultam a magyarral együtt... akár hogy is vesszük, ha kiesik a szlovák, még mindíg bukásra állsz németből, szóval, hogy behozd a lemaradást, még mindig mellőznöd kell a gitárt, meg a modellezést...
2013. nov. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom Magyaron. milyen a tanitási rendszer, de nekem németből elég ha kihuzom 2-esre, mert abbol ugysem érettségizem...a többi meg megy.

Viszont nem csak európára gondoltam, hanem a Földre, mint bolygóra és csak azért mondtam az angolt, mert az a "világnyelv". Nem akarok magyarországra menni, met nem tudom folytathatnám-e innen, sőt azt sem tudom, hogy ott van-e éppen ilyen csomag, ahol ezek a tantárgyak vannak, nekem meg ez az utoló előtti évem.

De akkor vontakoztassunk el az iskolától...mert ez akkor is egy nagy probléma minden szempontból. De sajnos mindig arra jutok, hogy ehhez milliókat kéne ugyanerre az elhatározásra biztatni és még akkor sem biztos, hogy sikerülne, de valahol el kéne kezdeni. Persze ez földtől elrugaszkodottnak tűnik, de nem adom fel. :D Álmodni szabad :D

2013. nov. 12. 23:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Az angol, német, francia, olasz , kínai nyelvek mind világnyelvek. De soha nem lesz olyan hogy az egész világon csak angolul fognak beszélni az emberek. Ennek egyszerű oka van. Minden országnak megvan a maga nyelve, van amelyik régibb mint az angol nyelv..(PL: kínai, magyar nyelv is)

Az ország nyelvi kultúráját nem fogja csak úgy félredobni, ahogy a történelmét sem felejti el.

A másik gond azok az emberek akik nem tudnak angolul, csak a saját anyanyelvükön beszélnek, vagy más nyelvet tanultak. Sok idős vagy diszlexiás ember nem fog megtanulni idegen nyelvet..

Én például egy szót sem tudok angolul. Viszont belém verték így nehezen megtanultam, oroszul, és tudok spanyolul.. Nekem már a korom miatt sem menne az angol nyelvtanulás..

2013. nov. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztosíthatlak, hogy a nemzetközi üzleti / tudományos / stb. életben angollal tökéletesen el tudsz navigálni. Átérzem a helyzeted, nekem is erőltették a németet évekig, azóta sem tudok semmit, és bármikor németországban járok, vagy német cimborákkal futok össze, akkor angolul beszélünk, mert soha az életbe nem tudnám úgy kifejezni magam németül, mint angolul.
2013. nov. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!