Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A szlovákok kb. hány %-a...

A szlovákok kb. hány %-a beszél magyarul?

Figyelt kérdés
kb.6millióan laknak Szlovákiában,kb.a felnőttek hány %-a beszél magyarul?nem úgy értem hogy azt használja,hanem megérti-e,ha akarna tudna-e beszélni magyarul!?
2013. nov. 13. 01:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés.

Számot nem tudok neked mondani. Még az is problémás ebben az országban, hogy eldöntsük, ki a magyar és ki a szlovák. Ha arra alapozunk, hogy ki minek vallja magát, akkor az eredmény egy jó nagy szám lesz. Ugyanis a népszámláláson nagyon sokan vallották magukat szlováknak, akik még szlovákul sem tudnak rendesen. Ha ezeket szlováknak számítjuk, akkor igen, beszélnek magyarul, csak sajnos már ciki nekik...

Akik nem elszlovákosodott magyarok, hanem sima szlovákok, azok általában nem tudnak magyarul. Önszántukból nem igazán tanulnak meg. Tehát ez inkább az ilyen "magam sem tudom, mi vagyok" emberekre jellemző. A rosszabb fajta még le is tagadja, hogy tud magyarul. Röviden: asszimilálódnak... Szomorú, de ez van.

2013. nov. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Evele123 ***** válasza:

A nagyapámmal történt meg ez az eset már sok évvel ezelőtt. Egy vonaton utazott télen, nagy hó volt. Bement egy kupéba, leült az egyik helyre. Bejött néhány ember, azok is leültek vele szembe és mellé is. Megkérdezte tőlük, hogy tudnak-e magyarul? Mindenki azt válaszolta, hogy nem értem (Nyerozume, vagy valami hasonló).

A nagyapám gondolt egyet és anélkül, hogy kinézett volna az ablakon, mondta, hogy "De sok katona megy ott a hóban és mind mezítláb van!"

Erre mindenki kinézett az ablakon, de persze nem voltak ott mezítlábas katonák.

Ebből csak azt akartam kihozni, hogy aki tud magyarul, az is letagadhatja.

2013. nov. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!