Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A Dunántúlon a koszos helyett...

A Dunántúlon a koszos helyett azt mondják, retkes. Engem marhára idegesít, miért nem lehet koszosat, piszkosat mondani helyette?

Figyelt kérdés

2013. nov. 18. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Dunán innen is szoktam használni azt, hogy retkes :)
2013. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves ismeröseidnek állits össze egy használhato szavak szotárát. Aki ettöl eltérö szavakat használ azt lödd le! Megoldás?
2013. nov. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sose legyen ennél nagyobb gondod :-)

Engem meg a -csi végű szavak idegesítenek, meg van még néhány, amit ki nem állhatok, pl. stressz, motivált stb. Inkább gondolkozom fél percig valami szinonimán, mint hogy ezeket használjam :-P

2013. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Azért mert téged idegesít, nekem miért kellene mást mondanom? Bár mifelénk inkább a redvást használják.
2013. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Dunántúli vagyok, de én úgy vettem észre mondják így is meg úgy is. Nem értem miért idegesít.

Én pl. a "nonszensz" kifejezést nem szeretem, de nem mondanám, hogy ettől ideges leszek és ez rontaná el a napomat.

2013. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Retekeger :D

Dzsuvas kutya. Igy jobb?

2013. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pesten is gyakran mondják, hogy retkes. Ezt legalább érteni. Az Alföldön a keleti határnál én erősen filóztam, mi az a kanta, mire leesett, hogy kanna.
2013. nov. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Enying környékén is csak a retkest használják :D Sőt van a VBK helyett a Leó :)
2014. márc. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mér nem jók neked azok a szutykos szavak!? Akár mocskosat is mondhatánk! :D
2014. dec. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!