Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez így jó (Present Perfect...

Ez így jó (Present Perfect használata)?

Figyelt kérdés

Használata:

1. A múltban kezdődött és befejeződött cselekvésnek a jelenben eredménye van. (I have broken the window.)

2. A múltban kezdődött, a jelenben is tart és a jövőben is tartani fog. (I have lived here for 10 years.)

3. A múltban kezdődött és a beszéd pillanatáig tartott a cselekvés. (I haven’t seen you for ages.)

4. A múltban kezdődött, és a nagyon közeli múltban befejeződött a cselekvés. /”Éppen most”-tal fordítjuk/ (I have just arrived.)

5. Amikor a cselekvés megtörténtét próbáljuk kifejezni. (I have never eaten ice-cream. Have you ever eaten chocolate?)



2013. dec. 26. 21:08
 1/3 anonim válasza:
100%
Így van, jól írtad. Azzal a megjegyzéssel, hogy a 2-es példánál egyáltalán nem biztos, hogy a jövőben is tartani fog. Persze nem is kizárt.
2013. dec. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 webnyelv ***** válasza:
Jónak jó, csak nagyon elméleti.
2013. dec. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A 2.-es példához megjegyzendő, hogy csak az olyan igékre használatos, amelyek egyáltalán nem, vagy csak korlátozással (adott megkülönböztetett jelentésben) tehetőek folyamatos alakokba. Egyébként ebben az értelemben a folyamatos-befejezett jelen idő használatos, (azt is jelezvén, hogy a cselekvés/történés a célzott, megkívánt eredmény szempontjából még nem zárult le.)



I have been painting the walls. (Mostanáig festettem a falakat és még nem készültem el.)

I have been working for that company. (Ennél a cégnél dolgozom - egy idő óta már.)

I have been thinking of you. (Egész idáig rólad gondolkodtam.)


DE


I have loved you for the last four years. (Az utóbbi négy éve már szerettelek/szeretlek.)

I have lived here for 10 years. (10 éve itt lakom.)

I have thought that way for decades. (Én már évtizedek óta így gondolom, ez a véleményem)


Mert a live és a love szabályosan nem kerülhetnek folyamatosba, a think-nek pedig két jelentése is van, amiből az utóbbi esetben nem lehet folyamatosban.

2013. dec. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!