Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ki lesz a helyesírás mai...

Ki lesz a helyesírás mai bajnoka? A TV2, vagy az RTL-Klub?

Figyelt kérdés

Michael Schumacher nevével ugyanis egyik csatorna híradójánál sem boldogultak:


[link]

[link]



2014. jan. 2. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hehe, ez jó:D
2014. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz szó :)) Egyébként a híradókban kb. minden héten fedezek fel elírást...
2014. jan. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

:D

Én egy időben médialeiratozóként dolgoztam, hát, találkoztam pár finomsággal. Olyan hülyeségeket képesek leírni és mondani, hogy az fáj. A HírTV-s Célpontban a rejtett kamerákkal felvett halk beszéd melletti leiratokat helyesírási könyvekbe kellene tenni elrettentő példának... a mondatvégi írásjelek funkcióját nem ismerik, a vesszőhasználatot sem nagyon...


De a félremondások is jók. A kedvencem az éjjeli híradóban volt, amikor Szellő István lakossági szextorról beszélt... freudi elszólás :D.

2014. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

XDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXD

Mindkettő elég gáz!

XDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXD

2014. jan. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A retekklubon a külföldi neveket a legritkább esetben tudják helyesen leírni, de a magyar helyesírásuk is katasztrofális.

[link] :)

2014. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!