Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Létezik olyan magyar szó,...

Létezik olyan magyar szó, hogy csirabakk?

Figyelt kérdés

Ma nagymamámat kérdeztem, hogy kire fog szavazni, és mondta, hogy Gyurcsányra, csakis Gyurcsányra!

De mondtam neki, hogy ő már nem is lehet miniszterelnök, hanem csak az a Mesterházy Attila. Erre ő, hogy „ÁÁÁ, én csakis Gyurcsányra fogok szavazni, mer' ő az én fiam! Őt nem bánthatja senki, én rá szavazok! Ilyen Mesterházikra nem, hát ne nevettesse már ki magát, olyan, akar a «csirabakk»”

Kérdeztem, hogy mi az a csirabakk, de nem tudta megmagyarázni :D

(Zárójelben megjegyzem, hogy mamám nem politizál, csak hülyeségből mondja ezeket :D)



#mama #nagymama #mamanyelv #csirabakk
2014. jan. 19. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:

"Csirabak", egy k-val.(Guglival keresve egy pdf találat.)

A túl kicsi vagy sovány pulykára (is) mondták, amit nem vettek át a tenyésztőtől. Hogy magyar szó-e és hogy honnan ered, azt nem tudom, de használták.

2014. jan. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 mustafa33 ***** válasza:

☺ Csirabak - csira bak. Nem tudom ezt kell e magyarázni. Bak - hím állati egyed. Csira - népiesen a hermafroditizmus jeleit viselő egyén, azaz akin mindkét nemi jelek megtalálhatók, vagyis inkább egyik sem teljesem kifejődve.

Tehát csirabak az olyan bak amelyik mégsem egyértelműen hím hanem valamenyire nőstény is. Pulyka esetében olyan kakas amelyik nem képes megtermékenyítésre, vagyis kakas mivoltában csak levágni való, de a baromfi udvaron hasznavehetetlen.

Valóban találóan jellemezte nagymamád, mert látható az illetőn bizonyos feminim jelleg és az ország baromfiudvarán semmire sem jó. ☺ ☺ ☺

2014. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!