Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Fontos! Angolul valaki elmagya...

Fontos! Angolul valaki elmagyarázná a feltételes modot arra gondolok hogy IF WOULD COULD HAsználata nagyon nagy szükségem van rá külföldön élek és nem értem valaki elmagyarázza?

Figyelt kérdés

tehát krlek aki tudja részletesne irja már le nekem és magyarázza el ezek a feltételes dolgokat jelen jövö és mult idöbe is

külföldön élek es sehol nem találtam olyan oldalt ahol részletesen le lenne irva és elmagyaraázva vagy ha igen akkor nem irják le pl mikor kell mutidöbe rakni és melyik igénél hogy milyen sorrendbe ugyhogy kérlek aki tud segiteni irja le nekem ezeket részletesen

would if could might stb

nagyon nagy segitség lenne



#angol #feltételesmod
2014. jan. 21. 22:49
 1/9 anonim válasza:
MArmint.. (bocsi, csak nem magyar billentyuzet), hogy hogy van a felteteles mult, jelen, meg ilyesmi?
2014. jan. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem tudom, hogy erre gonodolsz e, de keress ra ezekre...: First, Second, Third Conditional
2014. jan. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Bocsi :DDD *zero, first es second conditional
2014. jan. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A feltételes módnak tulajdonképpen 3+1 fajtája van, a first, a second, a third, és plusz 1-nek a zerot használják, mint a first egyik fajtáját. A zero általános igazságokra használandó, sima jelennel, pl: If you heat the water up to 100 celsius, it boils. A first conditional olyan esetekre utal, ami valószínű, hogy bekövetkezik, vagy mi ezt reméljük, és van reális esély rá pl: If I get payrise, I will buy a new TV. A lényeg, hogy a jelen idők bármely formáját használják ebben az esetben. Lehetnek benne might, could, should, may, egyéb segédigék, a fontos, hogy sosem az if-es részben van, hanem a másikban! Pl: If your mother arrives, you should take her somewhere, tehát így értem, nem az if-es mondatrészben, hanem a másikban kell, hogy legyen. A 2nd conditionalt olyan esetben alkalmazzuk, mikor kívánunk valamit (bárcsak..), esetleg nem valószínű eseményre utalunk, Itt szintén alkalmazandó a would, stb.. pl: If I were you, I would take the job. Ha a helyedben lennék, akkor elfogadnám az állást. Szóval ilyenekre használják.. a could might, ezeknek a használata jelentésüktől függ, a should kellene, a would jelentése az, hogy "lenne".. ja, és a secondban az ige sima múltban lesz mindig. A 3rd conditional annyiban más, hogy múlt időben beszélünk valószínűtlen dologról a 2nd-ben jelen időben mondtuk pl: If I had seen him at the meeting, I would have asked him. De nem látta, mert nem volt ott, ezért lehetetlen megváltoztatni a dolgot. Nyelvtani struktúra: If + have + ige 3. alakja, és a mondatnak a másik részében egy segédige (would, could, stb) + ige 3. alakja! (would have) szóval ezek segédigék, egy idő után ráézrel, hogy melyik, és miért kell.

Nincs leírva minden, de remélem segíteni tudtam :)

2014. jan. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nagyon rendes vagy köszönöm de én például ugy értettem mint hogy itt egy példa: if i WON the lottery i would buy a new car.

tehát miér won? miért mult idö miért nem win?

2014. jan. 22. 00:34
 6/9 A kérdező kommentje:
tehát mikor kell mult idöbe rakni és mikor kell jelenbe if-nél
2014. jan. 22. 00:34
 7/9 A kérdező kommentje:

tehát if i win az a kijelentö mondat ha megnyerem

if i won -feltételes ha megnyerném

tehát ha feltételes modba szeretném akkor kell mult idöbe raknom?


mikor kell használnom a HAD et?

2014. jan. 22. 00:43
 8/9 anonim ***** válasza:

minek bonyolítani? 3 fajta van:


1) ha megnyerem a lottót, veszek egy új kocsit = if i win the lottery, i (shall) buy a new car

2) ha megnyerném a lottót, vennék egy új kocsit = if i won the lottery, i would by a new car

3) ha megnyertem volna a lottót, vettem volna egy új kocsit = if i had won the lottery, i would have bought a new car.


remélem látszik a különbség. az időket kell egyeztetni attól függően, hogy melyik módban akarod magad kifejezni. azt, hogy a 2. mód miért múltidejű "won", ne kérdezd, felesleges. tanuld meg és majd jön magától. magyarul sem kérdeznéd soha, hogy miért éppen "megnyerném" és nem más.

2014. jan. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 webnyelv ***** válasza:

Már sokszor kérdezték itt ezt.

Ennél részletesebben nem tudnám elképzelni:

[link]

2014. jan. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!