Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tanuljak úgy másik...

Hogyan tanuljak úgy másik idegen nyelvet, hogy az angol nyelvismeret "ellustít"? Hogyan motiváljam magam?

Figyelt kérdés

Szeretnék több idegen nyelvet elsajátítani (még kettőt), legalább közép és felsőfok közötti szinten.


Viszont mivel az angollal mindenhol elboldogulok, így semmi motivációt nem érzek rá.


Nagyon ambivalens helyzetben vagyok.


A francia nyelv pl. tetszik.

De az angol mindig "győz", és így csak halogatom... :(


2014. jan. 26. 21:50
 1/2 anonim válasza:

Én is kicsit hasonló helyzetben vagyok. Általánosban tanultam franciát, de már nem tudok sokat. Szivesen újra tanulnám de angolul már tudok és sokszor úgy gondolom, hogy ez elég. És pont itt a baj, hogy nem elég, mert fejlett országokban a társadalom nagy része nem beszéli az angol nyelvet akármilyen meglepő is. Sem a németek sem a franciák nem valami nagy angol nyelv kedvelők, ezért elég kevesen beszélik a nyelvet komunikációs szinten, legalább is ezt hallottam. A németest pedig tapasztaltam. Amugy németül is megtanulnék, csak magát a nyelvet kifehjezetten utálom...a hangzása annyira de annyira ugh nem jön be. No de ez engem még mindig nem motiválna.


Én azt tudom mondani, minél több nyelvet tud valaki, annál több lehetősége van, például munkára. Mindenhol értékelik ha az ember több nyelvet ismer. A másik hogy így fejlesztheted önmagad és a mentális képességeid is. Amíg fiatal az ember addig lásson neki ilyesminek, mert később már se kedve, se ideje nem lesz az embernek.


Persze amíg nincs feltétlen szükség egy bizonyos idegen nyelvre, addig az ember nem is látja ételmét a tanulásnak.


Ha tetszik a nyelv, szórakozásból megtanulhatod. Ha szükséged lesz rá később, annál jobb. Ha van hasznosabb tevékenység amit szivesebben végzel, akkor hagyd a nyelvet.


Mindn jót.

2014. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy a franciák nem szeretnek angolul beszélni. Ha angolul kérdezed őket, akkor hajlamosak franciául válaszolni. C'est la vie.
2014. jan. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!