Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Külföldiek, miért mondják...

Külföldiek, miért mondják azt, hogy a magyar inkább a törökre hasonlít?

Figyelt kérdés
Én azt hittem inkább a finnre hasonlít, az olyan szép nyelv. :)
2014. jan. 29. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert hasonlók a hangjai, a hangkapcsolatai a törökkel.
2014. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
24%
Mivel a finnugor nyelvrokonság csak egy humbuk így arra nehezen hasonlíthatna ellenben több száz török jövevényszavunk van.
2014. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

"Mivel a finnugor nyelvrokonság csak egy humbuk"


Azért azt nem az fogja eldönteni, hogy mennyire hasonlít két nyelv hangzásra. :DD


A finnel a mondatszerkezetben, nyelvtanban hasonlítunk nagyon, viszont alig van már valódi közös szavunk, mivel mindkét nyelv sokat változott, mióta nincs igazán közünk egymáshoz. A törököktől szavakat átvettünk (sokáig közel éltünk egymáshoz a viszonylag közeli múltban is), és a hangkészletünk is nagyon hasonló, viszont nyelvtanilag semmi(!!) köze nincs a magyarnak a törökhöz. Csak ezt persze nem lehet kihallani, pláne egy "külföldinek".

2014. jan. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Mindháromban vannak közös elemek:

Agglutináció

Magánhangzó-harmónia

Mássalhangzó-torlódás kerülése

Dinamikus hangsúlyozás hiánya

Nyelvtani nemek hiánya

Tulajdonragok használata

Birtoklást kifejező ige hiánya

Létige hiánya

A főnév és melléknév, illetve számnév nyelvtani egyeztetésének hiánya


Szóval hülyeség azt állítani, hogy a magyar nyelv egyáltalán nem hasonlít a finnre vagy a törökre.

2014. jan. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Talán mert sok szavat átvettünk a törököktől...


Szerintem a finnre tényleg hasonlit. Egyszer lehalkitottan ment a tv-ben egy finn sorozat, finn nyelven, és előszörre azt hittem, magyarul beszélnek. Hasonló a hangsúlynuk, mint a finnek..


És szerintem is nagyon szép. Olyan jó volt hallgatni végre egy nyelvet, ami nagyon hasonlit a magyarra, csak épp nem értded mit mondanak.

2014. jan. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Annyira sok torok sz azert nincsen mint szlav, vagy nemet eredetu (beszelek totokul tehat nem a netrol tudom) leginkabb mivel a magyarban is torokben is vannak hangok amik mas nyelvekben nincsennek meg, pl.: ö vagy ü, arrol nem is beszelve, hogy sok szavunk ami torok eredetu, azt ok is arabbol vagy perszabol vettek at.
2014. jan. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kini :)) ***** válasza:
Tényleg hasonlít a törökre hangzásra is, meg amúgy is igen sok jövevényszó van
2014. jan. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Nekem meg nem tunt fel hogy hasonlitana, de egyszer Nemetorszagban a kebaposok megkerdeztek, hogy magyarul beszelunk-e, mert hogy megismertek mert hasonlit a hangzasa a torokre.
2014. febr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Kiejtésben a finnre, viszont ha csak szöveget látsz, akkor a törökre sokkal inkább rámondanád, hogy hasonlít a magyarra.
2014. febr. 15. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!