Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelv lehet könnyebb,...

Melyik nyelv lehet könnyebb, a horvát vagy a cseh?

Figyelt kérdés
Mindkét nyelvet egész szépnek találom, de nem vagyok benne biztos, hogy melyiket lenne érdemesebb megtanulni, illetve melyik a könnyebb. Nyílván, mindkettőnek megvannak a maga nehézségei. Személy szerint nekem a horvát sokkal szimpatikusabb, márcsak a kiejtés miatt is, illetve már egy pár szót, kifejezést tudok horvátul, de nem tudom hogy mennyivel lehet könnyebb/nehezebb a csehnél, illetve melyiket érdemesebb megtanulni.

2014. febr. 16. 20:44
 1/9 mustafa33 ***** válasza:
Horvátul nem tudok csak csehül, de szerintem a horvát kiejtést könyebben megtanulod, bár nem tudom vannak e abban is olyan hanngzók mint például a cseh ř, ch, ů, . Amit csak hasonlóan tudnál kiejteni de helyesen soha (mármint ha nem gyerekkordban tanultad meg). Meg az igazi cseh "éneklő" beszédet sem könnyű megtanulni.
2014. febr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na igen, azt tapasztaltam, hogy a cseh kiejtés jóval nehezebb a horvátnál, sokkal több benne a speciális karakter. Már csak emiatt is tűnik szimpatikusabbnak a horvát. Bár, kíváncsi lennék még a két nyelv grammatikai összehasonlítására, mennyire nehezen vagy könnyen lehet megtanulni mondjuk a ragozást, mennyi időbe telhet. :)
2014. febr. 16. 22:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia, a horvát könnyebb minden szempontból, nem csak kiejtésében, de a nyelvtani sajátosságait tekintve is.

Ráadásul ha horvátul megtanulsz, már szerbül is tudsz, csak 1-2 szó eltérés van.

Ettől eltekintve mindegy, hogy a csehet vagy a horvátot választod-e, mert mindegyik szép és hasznos.

2014. febr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat :)
2014. febr. 17. 14:14
 5/9 Kini :)) ***** válasza:
Én nem beszélem egyik nyelvet sem, de úgy hallottam, hogy a délszláv nyelvek lényegesen könnyebbek, mint a többi szláv nyelv. És azt is hallottam, hogy a cseh, szlovák, lengyel nyelvet sokan kifejezetten nehéznek ítélik :)
2014. febr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, azt hiszem döntöttem a horvát mellett :)
2014. febr. 21. 21:18
 7/9 mustafa33 ***** válasza:

Halgasd meg ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=osgWnLxFbhg&list=RDOGxyXryljpw

Ennek a cseh énekesnek nagyon jó kiejtése van. Meghallod, hogy ez a nehezbb nyelv de a szebb is.

2014. febr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Horvát szebb és könnyebb. Legalábbis szerintem
2014. febr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt már kezdhetsz is csehül tanulni...

https://www.youtube.com/watch?v=pP_i6P6Hs74

2014. szept. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!