Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Felsőfokú angolom van, mégis...

Felsőfokú angolom van, mégis nehezen értem ezt a szöveget?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=Hwa195Y3S4Q

A legtöbb poén átjön, de időnként vissza kell tekernem, nem esik le elsőre minden. Egy angol anyanyelvű ismerősöm szintén szenvedett ezzel a videóval, de lényegesen jobban értett mindent, mint én (és az agyát is szétröhögte rajta) . Ez azt jelenti hogy szar az angolom, vagy ez természetes egy ilyen nehéz dialektusnál?


2014. febr. 19. 00:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem az a legzavaróbb, hogy nem a legjobb minőségű a hang és direkt el is változtatják a beszédhangjukat. Szóval szerintem ez is nehezíti.
2014. febr. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen, de pl egy telefonbeszelgeteskor is torzul ennyit a beszed. amugy szerintem be is van gyorsitva egy kicsit, de megis, az anyanyelvuek jol ertik, legalabbis jobban mint en. Ezek szerint van meg mit potolnom, vagy az eletben nem leszek kepes behozni a hatranyt? (celom a szuletett beszelovel egyenerteku nyelvhasznalat, ezek szerint messze vagyok meg tole...)
2014. febr. 19. 01:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem termeszetes. Igaz, nekem kb kozepfoku angolom van, de ez most pont olyan, (pedig mi kis orszag vagyunk), hogy sokszor egy dunantuli ember sem erti meg azt, hogy mondjuk egy szabolcsi mit beszel, foleg ha szandekosan parasztos akcentussal poenkodik, akkor kulfoldikent hogy varod el, hogy egy ilyet tokeletesen megerts? :) Tapasztalat, marmint a magyaros pelda. Szoval don`t worry, nem veled van a baj szerintem.
2014. febr. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem magyar nyelvjárásokkal nem volt ilyen gondom. Mondjuk nincs is akkora a különbség két magyar nyelvjárás közt, mint amik az angolban megfigyelhetők.
2014. febr. 19. 11:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Borzasztó az angol benne :D De szerintem a nagy részét meg lehet érteni többszöri hallgatás után. Biztost lehet rutint szerezni benne, hogy az ember az ilyet is megértse jól.
2014. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
aha :) szerintem is rettenetes :D de azert jo lenne elsore erteni es nem csak tobbszori hallgatas utan.
2014. febr. 19. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!