Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van itt olyan aki tud kínaiul?...

Van itt olyan aki tud kínaiul? (mandarin)

Figyelt kérdés
Mennyi időbe telt elsajátítani? Megtudja magát értetni kínaiakkal? Mennyi időt kéne ráfordítani? Tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

2014. febr. 20. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:

4 év mindennapos napi több órás tanulás és félév kínai tartózkodással középfok. Ez csak a viszonylag szabályos kínaira vonatkozik.


Ha nincs rá heti 20 órád több éven át, nem érdemes erre karriert alapozni.

2014. febr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hobbiból tanulnám
2014. febr. 22. 18:35
 3/3 anonim válasza:
Az első válaszadót igen gyenge nyelvérzékkel bünteti a sors. Hosszú távon átlagot vonva heti 8 órát szántam rá, így 5 hónap alatt tudom a középfokú szókincs (HSK4) majdnem kétharmadát, a HSK3-as nyelvtant, tulajdonképpen minden szituációban megértetem magam nyelvtanilag helyesen és igyekezve választékosan beszélni. Az utcai beszédet még nem tökéletesen értem, nagyon sokszor vissza kell kérdeznem, megkérnem a beszélőt, hogy lassabban mondja el, és nélkülözze a szlenget (nem is értem, miért feltételezik, hogy azt érteni fogom). 2018 elején teszem le a középfokú nyelvvizsgát, tehát 1 év elég erős tanulás kell hozzá.
2017. aug. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!