Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti miért tanultok kínaiul,...

Ti miért tanultok kínaiul, mióta és milyen szinten beszéltek? (rövid kérdőív)

Figyelt kérdés

Kérdőív (ha nem tanulsz kínaiul, de érdeklődsz a kérdések megválaszolása nélkül is írhatsz hozzászólást):


1. Mióta tanulsz kínaiul?

2. Miért tanulsz kínaiul?

3. Hol tanulsz, milyen tananyaggal, tanárral/tanár nélkül?

4. Saját megérzésed alapján mennyire tudsz kínaiul?

5. Használod-e a kínai nyelvet, ha igen milyen gyakran?

6. Tudsz-e írni?

7. Szerinted mi a kínai nyelvtanulása során a legnehezebb akadály (pl. kiejtés, nyelvtan, írás, szókincs megjegyzése, a hallottak megértése, stb.)



2013. máj. 20. 13:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ui. bármilyen kínai nyelvjárás számít (mandarin, kantoni, hokkien, sanghaji, stb.)


Kitöltöm saját magam is:


1. Mióta tanulsz kínaiul? 4 éve

2. Miért tanulsz kínaiul? kulturális érdeklődés okán, kihívás

3. Hol tanulsz, milyen tananyaggal, tanárral/tanár nélkül? korábban tanárral, jelenleg egyedül Kínában kínaiktól, filmekből, rádióból

4. Saját megérzésed alapján mennyire tudsz kínaiul? általános irodalmi nyelv kb. középfok

5. Használod-e a kínai nyelvet, ha igen milyen gyakran? napi kommunikációban, ill. ha filmeket nézek vagy olvasok

6. Tudsz-e írni? különböző készséggel (azonnal beugrik, gondolkodni kell, felismerem, de magától nem ugrik be, stb.) néhány száz vagy kb. 1000 írásjel

7. Szerinted mi a kínai nyelvtanulása során a legnehezebb akadály (pl. kiejtés, nyelvtan, írás, szókincs megjegyzése, a hallottak megértése, stb.) szerintem a szókincs fejlesztése és a hallottak (akcentusok) megértése


A válaszokat előre is köszönöm. Nem tanítok kínaiul, nem keresek tanítványokat, nem árulok nyelvkönyveket, nem vezetek nyelviskolát, csak kíváncsi vagyok, hányan lehetünk ezzel a hobbival/életpályával.

2013. máj. 20. 14:04
 2/11 anonim válasza:

Szia!én szivesen valaszolok!


1. Mióta tanulsz kínaiul? Körülbelül egy hete

2. Miért tanulsz kínaiul? Imádom az egész keletet,főleg Kínát,Japánt,Thaifoldet.Emellett számomra is kihívás.Imádom!

3. Hol tanulsz, milyen tananyaggal, tanárral/tanár nélkül? Interneten és a Teach Yourself pakk segitségével fejlesztem nyelvtudás.Teljesen egyedül tanulom.Itt sajnos nem nagyon van lehetőség tanárnál tanulni.

4. Saját megérzésed alapján mennyire tudsz kínaiul? Nem sokat tudok(még:)), csak az olyan alap dolgokat,de amit tudok azt jól tudom!

5. Használod-e a kínai nyelvet, ha igen milyen gyakran? Sajnos nincs lehetőségem használni.

6. Tudsz-e írni? Igen tudok, de mivel a Japán tudásom nagyobb,ezért a Japán kanjikat jobban ismerem,de a kínai írásjelek tanulása is folyamatban van ;)

7. Szerinted mi a kínai nyelvtanulása során a legnehezebb akadály (pl. kiejtés, nyelvtan, írás, szókincs megjegyzése, a hallottak megértése, stb.)Szerintem egyèrtelműen a hallottak megértése a legnehezebb és az elején a tónusok megkülönböztetése.


Remélem tudtam segíteni!:))

2013. máj. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szervusz, koszonom a valaszt, sikeres tanulast, kesobb irok nehany tippet, ha vegeztem a munkaval.
2013. máj. 23. 03:51
 4/11 anonim válasza:

1. Mióta tanulsz kínaiul? Egy tanévet tanultam, jelenleg parkolópályán van az ügy, de mindenképp szeretném folytatni.

2. Miért tanulsz kínaiul? Érdekes nyelvnek találtam, ingyen is volt.

3. Hol tanulsz, milyen tananyaggal, tanárral/tanár nélkül? Az ELTE BTK-n.

4. Saját megérzésed alapján mennyire tudsz kínaiul? Háát, egy-két alapdolgot el tudnék mondani, de a kínaiakkl valószínűleg nem tudnám magam megértetni.

5. Használod-e a kínai nyelvet, ha igen milyen gyakran? Hétvégente az egyik barátom felteszi ugyanazt a sztenderd kérdést, amire tőmondatban válaszolok. XD

6. Tudsz-e írni? Pár dolgot.

7. Szerinted mi a kínai nyelvtanulása során a legnehezebb akadály (pl. kiejtés, nyelvtan, írás, szókincs megjegyzése, a hallottak megértése, stb.) Az írásjelek és a kiejtés.

2013. máj. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Ja és lemaradt, hogy mandarint tanultam. :)
2013. máj. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ui. Kezdetnek [link]

Nem a letöltés a lényeg, hanem a tanulmányozás. Aki megfelelö kezdölökés (pl. egy nyelvtanfolyam) mellett rengeteg kezdöknek, középhaladóknak szánt hanganyagot hallgat, elég hamar középfokon találja magát.

2013. jún. 1. 03:45
 7/11 anonim válasza:
Előző vagyok, köszi! :)
2013. jún. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem túlzás azt mondani, hogy majdhogynem a minap szerettem bele a kínaiba. Íme a válaszok;

1. Csak egy hete.

2. Beírtam a Google-be, hogy ingyenes nyelvtanfolyam, és megláttam, hogy a Konfuciusz intézetben van kéthetes kínai ismerkedő tanfolyam. Ismertem már egy lányt, aki tudott valamennyire kínaiul, és úgy voltam vele: miért ne próbálnám meg én is?

3. Konfuciusz intézet, tanárral. Csak füzet és toll.

4. Őszintén? Semennyire, csak néhány alapmondatot.

5. Csak a szobatársammal, amikor tanulunk az órára, vagy amikor megvicceljük a többi kollégistát azzal, hogy kínaiul kezdünk el beszélni a folyosón.

6. Amiket eddig tudok, igen.

7. Szerintem a kiejtés és a megértés (habár idővel biztos bele lehet jönni).

2013. jún. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

1. Mióta tanulsz kínaiul? egy pár hete

2. Miért tanulsz kínaiul? tetszik a nyelv, illetve szinte minden külföldi ismerősöm kínai.

3. Hol tanulsz, milyen tananyaggal, tanárral/tanár nélkül? online leckék segítségével, könyv, szótár használatával, tanár nélkül.

4. Saját megérzésed alapján mennyire tudsz kínaiul? kezdő szinten, van még bőven mit tanulnom

5. Használod-e a kínai nyelvet, ha igen milyen gyakran? napi szinten tudom gyakorolni, bővíteni a szókincsemet, QQ-n keresztül beszélek kínaiakkal

6. Tudsz-e írni? Igen, de nem sok mindent. Nehéz megjegyezni az írásjeleket.

7. Szerinted mi a kínai nyelvtanulása során a legnehezebb akadály? az írásjeleket megjegyezni

2013. nov. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1. kb két hete

2. mert belezúgtam egy taiwani szépszeműbe és iszonyat motivált vagyok!!!! :) :) :)

3. net, youtube

[link]

Bai Xue anyagai http://www.youtube.com/watch?v=eTVJE4lDYbQ

Backie anyagai http://www.youtube.com/watch?v=5bna8_gyMG8&feature=c4-overvi..

valamint feliratos szerelmes dalokat szótárazok youtubról

4. tudom az abc-t, a szótagokat, pár szót, kifejezést

5. nem használom (még!!! ;-)

6. a person szót ismerem. írással egyelőre nem foglalkozom, csak a pinyinnel

7. a szavak megjegyzése jóval nehezebb, mint az eddig tanult nyelvekben, de egyértelműen a hallott szavak megértése a legnehezebb

2013. dec. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!