Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Beszél itt valaki Burgenlandiul?

Beszél itt valaki Burgenlandiul?

Figyelt kérdés

2014. febr. 22. 21:54
 1/6 anonim válasza:
hát ennél hülyébb kérdést sem láttam évek óta...
2014. febr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyes kifejezesekre vagy kivancsi vagy a dialektus erdekel?
2014. febr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 carpediem1983 válasza:
Nem itt szerintem max Ausztriaiul beszélnek, öcsém, ez a kérdés, nem hiszem el hogy ez komoly...
2014. febr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Carpediem: En "echter Österreicher" vagyok, Salzburgbol (magyar a tanult nyelvem, de ez most lenyegtelen).

Nem annyira hülye a kerdes, mert a dialektus Ausztriaban sokkal sokszinübb es elteröbb, mint Magyarorszagon. Valoban leteznek mas-mas kifejezesek a különbölö tersegekben ugyanazokra a dolgokra/helyzetekre.

2014. febr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 carpediem1983 válasza:
Akkor én kérek elnézést végül is csak 2 éve lakom Linzben, és csak 5 évet laktam Eisenstadtban....
2014. febr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%

Carpediem: En több, mint 10 evet töltöttem Magyarorszagon, megsem tartom magam a helyi dialektusok szakertöjenek.

Bizonyara feltünt neked, hogy Eisenstadtban mashogyan beszelnek az (öshonos) osztrakok, mint Linzben. Ha nem, akkor latogass el Grazba es utana Insbruckba. Ha meg mindig ugy erzed, mindenhol ugyanugy kommunikalnak veled, akkor en kerek elnezest, mert nem ertettem, hogy a jelbeszedre gondolsz*


*erdekesseg a jelbeszedröl, hogy orszagonkent valtozik es nem egyseges - pedig akar lehetne is.

2017. máj. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!