Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Segítene valaki ezt a 3...

Segítene valaki ezt a 3 mondatot lefordítani németre? (nem kell tökéletesre sőt, csak hogy nagyjából érthető legyen)

Figyelt kérdés

már kérdeztem pár órája 5 mondatot azt valaki szépen le is fordította, de még 3 mondat eszembe jutott, amit nem hinném hogy nekem túl jól siekrült ezért még ezeket megkérdezném


1. Ő egy 18hónapos cserfes kislány.


2. Lovasakadémiára is jártam/vagy Lovasiskolában is tanultam (itt bizonyítványt is szereztem)


3. Valamint több lovastáborban segítettem már különbőző korú gyerekek körül


köszönöm!!!


2014. febr. 25. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Sie ist ein lebhaftes kleines Mädchen


2. Ich war in einer Reitschule und auch eine Zeugniss haben ich bekommen.


3. Ich habe in mehrenen Reithöfen bei Kinder vom verschiedenen Alter ausgeholfen.

2014. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az első hozzászóló kiegészítése:


1, 18 monate altes, redseliges Mädchen


2, die Reiterakademie (Én an der Akadeimie studieren-t mondanék, das Zeugnis a bizonyítvány ich hab/habe..., ha összeakarod kötni akkor ich bestand anschließend prüfungen)


3, Kinder verschiedenen Alter, a Kinder után semmit nem tennék vagy max in.. nekem úgy jobban hangzik. (+ inkább den kindern helfen.. a bei aushelfen olyan furcsa nekem)

2014. febr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A bei nem az aushelfen-hez, hanem a Kinderhez tartozik.
2014. febr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
értem, de azt igét én inkább így használnám..: ich kann dir mit Geld aushelfen..
2014. febr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De már én sem tudok írni, az Alters végéről az s lemaradt.


*Kinder verschiedenen Alters

2014. febr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ee két teljesen különbözö dolog:


ich kann dir mit Geld aushelfen


Ez azt jelenti, hogy

ki tudlak pénzzel segíteni


bei Kinder ausgeholfen


Ez meg azt, hogy a

gyerekeknél segítettem

2014. febr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem tudom neked sajnos elmagyarázni... Az aushelfent akkor kell használni, ha olyasvalamit teszel, ami után nem kapsz pénzt. Ide furcsán hangzik
2014. febr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mivel 28 éve Németországban élek, németek között, ezért tudom, hogy ezt így használják.


Olyan kitétel nincs, hogy az "aushelfen"-t csak akkor használják, ha nem fizetnek utána, létezik pl "Aushilflehrer", "Büroaushilfe", stb. foglalkozás is, ahol egyértelmüen jár érte fizetés.

2014. febr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
auch eine Zeugniss haben ich bekommen - ilyen mondatot egy 28 éve kint élő nem ír...
2014. febr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!