Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyennek találjátok az...

Milyennek találjátok az alábbi nyelveket? (nehézség, kiejtés, nyelvtan. Szerint) Le tudnátok jellemezni?

Figyelt kérdés
finn, orosz, lengyel, német

2014. márc. 3. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Finn: erdekes es nekünk magyaroknak nem annyira nehez

Orosz: Nehez annak aki nem beszel egy szlav nyelvet se, de viszont szerintem egy szep nyelv es fontos a mai vilagban

Lengyel: Olyan mint az orosz, csak nem annyira fontos

Nemet: Szerintem az is egy szep nyelv, nem annyira nehez es az is fontos a mai vilagban föleg itt Europaban...

2014. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
55%

Finn/Suomi Tanultam finnül és nagy tévedés hogy hasonlít a magyarra a nyelvtan nagyon nehéz de emelett egy szép és érdekes nyelv!

Orosz/русский A szüleim tanultan ha megtanulod a ciril betűket onnantól állítólag nagyon eygszerű.

Lengyel/język polski Kemény nyelvtan nehéz kiejtés és nem is olyan szép mind az előző kettő.

Német/Deutsch Lengyel után a legrondább nyelv!! A nyelvtan nehéz olyannyira hogy én tanultam franciát és németet franciából fél év után többet tudtam mint németből 2 év alatt! Persze ez emberfüggő is. Ezek közül ha tanulni szeretnél a Német a leghasznosabb az orosz ha nem mész keletre nem olyan fontos ha csak úgy hobbiból szeretnél akkor a Finnt ajánlom!

2014. márc. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!