Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van helyesírási vagy nyelvhely...

Van helyesírási vagy nyelvhelyességi hiba az angolul írt versemben?

Figyelt kérdés

I want you to hold me tight

kiss me hard in the moonlight

in the moonlight, in the daylight

nevermind, just hold me tight.


I want you to shout my name

loudly in the pouring rain

in the sunshine, in the rain

nevermind, just shout my name.


I want you to sing a song

about our love, all night long

all day long or all night long

nevermind, just sing a song.


I want you to marry me

with a shining diamond ring

diamond ring or common ring

nevermind, just be my king.


És amúgy tartalomra milyen? Ha nagyon rossz, kérlek közöljétek kíméletesen, hogy béna vagyok :). Igazából ez az első írásom, és nem is szándékozom Petőfi nyomdokaiba lépni semmilyen nyelven, csak úgy írtam. A "common ring"-ben egyáltalán nem vagyok biztos, azt akarja jelenteni, hogy "sima gyűrű", vagyis gyémánttól mentes legalábbis.

Na jó, kérlek mondjátok meg, milyen lett, esetleg mit változtassak!


2014. márc. 8. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:

In my humble opinion it's superb! :-)

It's too emotional, so you are a woman, I think! :-)

...and it's very simple, but lovely... :-)

2014. márc. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Thank you :) Yes, I am girl, only 15 years old, so that's the reason for... everything :)
2014. márc. 9. 10:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Aranyos és jó is :) De ha tényleg érdekelnek nyelvi szempontok akkor mondom:

- először is hivatalosan nincs "nevermind" szó. csak "Never mind". Lehet, hogy nincs igazam, de szerintem "I don't mind" lenne helyes inkább. Never mind = sebaj, ne aggódj


- common ring helyes összetételileg :) viszont így egy átlagos gyűrűre nem mondanak olyat, hogy "It's a common ring." olyat mondhatsz, hogy "It's a common type of rings" (Ez egy általános elterjedt gyűrű típus) vagy "It's an ordinary ring" (Ez egy sima/hétköznapi gyűrű)


- Költészetben viszont nem vagyok jártas :) de a rímek az utsó versszakban eltérnek az első 3-tól. Nem tudom direkt van-e, művész nem vagyok :D


Remélem tudtam valami használhatót mondani. Hajrá ;)

2014. márc. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Hát, van még hova fejlődnöm, de nem is akartam verset írni, csak fogmosás közben kitaláltam az első sort. Aztán csak úgy összejött :).
2014. márc. 11. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!