Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A turánielmélet hívei mivel...

A turánielmélet hívei mivel magyarázzák, hogy az alapszavaink nagyon hasonlítanak a finn alapszavakra?

Figyelt kérdés
pl.: a testrészek nevei

2014. márc. 17. 20:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
18%
Az állítólagos török eredetről én továbbra sem találtam semmit, ahogy arról sem, hogy a parkan törökül erőd lenne. Azt se értem, amit magyarázatképp írtál: mi az, hogy Zsigerekbe érő erőd? A Zsigerek az itt valami helységnév?
2014. ápr. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
20%

Csak hogy tisztázzuk, a finn nevek nem tradicionális értelemben hasonlítanak. pl. poika - fiú

Viszont nyelvészetileg egyértelműen összetartoznak, de ezt is csak sok szó esetében állapítjuk meg, pl. ahhoz hogy a fenti két szó rokonságát megállapítsuk, tudnunk kell hogy a finn p legtöbbször magyar f-nek felel meg. (puu - fa; päsky - fészek; pilvi - felhő; pata - fazék stb.)

2014. ápr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
38%
Semmit. A turáni elmélet hívei nacionalista idióták, akik azt hiszik, ha a magyart a turáni, török, reptilián, etruszk, szkítya, klingon nyelvekkel rokonítják, akkor azzal visszatér Magyarország nagysága. 9 millióan vagyunk, Kína 1,5 milliárdan. Európa együtt nem nagyhatalom, Magyarországnak pedig esélye sem lesz, nemhogy a világban, de még Európában sem, hogy régi nagy, dicső "múltját" visszavegye. Gyenge, kicsi és elcigányosodott nemzet lett ahhoz. A turáni elmélet olyan, mint a nácizmus. Ma is vannak nácik, de olyan hatalmuk, mint anno volt, sohasem lesz. Perifériára szorult társadalmi selejtek társasága csak, ami nemlétező álmokat kerget. Ilyenek a turáni elmélet hívei is. Amúgy, 6 000 éve elvált nyelveknél a 400 5000 tendencia szerű hangváltozással kimutatott rokonszókészlet több, mint elegendő. Nem véletlenül a világ legjobban feltérképezett nyelvcsaládja karöltve az indoeurópaival. Erre kellene büszkének lenni, nem a sok ökörséget erőltetni.
2014. júl. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó: tök jó válasz lett volna, amit írtál, ha nem tetted volna az egyébként elegáns érvelésedhez ezt:


"Magyarországnak pedig esélye sem lesz, nemhogy a világban, de még Európában sem, hogy régi nagy, dicső "múltját" visszavegye. Gyenge, kicsi és elcigányosodott nemzet lett ahhoz."


Ezzel már lettél olyan nacionalista, mint akiket megvetsz.

2014. júl. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 mustafa33 ***** válasza:
100%
A zsigerek a test közepében vannak. A csigerdelen parkan azt jelenti hogy az ellenség testébe érő erőd. Azt hogy az éppen aktuális határon kívül esik, mintegy nyúlványként belenyúlik a másik területébe. Ezt nem hiszem hogy nem értetted, csak nem akartad érteni, mert esetleg nem passzol a koncepciódba.
2014. júl. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"A zsigerek a test közepében vannak. A csigerdelen parkan azt jelenti hogy az ellenség testébe érő erőd. Azt hogy az éppen aktuális határon kívül esik, mintegy nyúlványként belenyúlik a másik területébe. Ezt nem hiszem hogy nem értetted, csak nem akartad érteni, mert esetleg nem passzol a koncepciódba."



Pedig képzeld, tényleg nem értettem. Valószínűleg egyébként azért, mert egy nyakatekert hülyeség, jóadag belemagyarázással. Azt sem értem, miért beszélünk még erről a hülye elvont példádról. A töröktudásodat akarod fitogtatni?

2014. júl. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 mustafa33 ***** válasza:
100%

Ha nem tetszik amit írtam, kérdezd meg magát Merzifonlu Kara Mustafa esztergomi pasát, miért nevezték el úgy.

És hogy a gugli jmnem tudja lefordítani arról nem tehetek.

Egy Mustafa meg egyébbként is nem a töröktudását fitogtathatná , inkább a magyart, ha azt meg tudná annyira ☺ .

2014. júl. 31. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 mustafa33 ***** válasza:
100%
Egyébbként te értetlenkedel itt a zsigerekkel. Én csak konstatáltam egy régi helységnevet. Most azt hiszem az nem tetszik neked, hogy a török csiger és a magyar zsiger hasonlít és ugyan azt is jelenti. Sajnos zsiger fin szavai a keskipiste nem annyira hasonló, sem a sisepuoli.
2014. júl. 31. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!