Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mikor használjuk angolban a...

Mikor használjuk angolban a Past Perfectet, és mikor a Past Perfect Continoust? Mi a fő különbség?

Figyelt kérdés

Nem definíciókra vagyok kíváncsi, hanem egyszerű magyarázatokra a saját szavaitokkal, illetve miről lehet megjegyezni, és honnan tudhatom, hogy éppen melyiket kell használni.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. márc. 29. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

PP: amikor két múltbeli cselekvésről beszélünk, és az egyik régebben volt a másiknál. A régebbi a PP.

PPC: valami elkezdődött a múltban és folytatódott egy másik múltbeli időpontig. Már két órát várt, mikor megérkeztem. A már két órát várt PPC.

2014. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A folyamatosság a különbség.

When I got home, he had been waiting for hours.

(Mikor hazaértem már órák óta várt)

When I got home, he had already left.

(Mikor hazaértem már elment)


Logikailag ugyanaz a különbség mint bármely perfect és perfect continuous tense között.

2014. márc. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Perfect: azt írja le, ami lezárult, befejezett cselekvés, az elvárt eredménye már megvan a megadott időre (múlt, jelen, jövő időpontjára), tehát ebből a szempontból a három igeidő nem tesz különbséget.


I have painted the walls. = Kifestettem a falakat. Kész vannak. (mostanára)


I had painted the walls. = A tárgyalt múltbeli időre már kész voltak a falak.


I will have painted the walls. = A tárgyalt jövőbeli időre már kész lesznek a falak.


Perfect Continuous: azt írja le, ami a tárgyalt időpontig tartott, de nem feltétlenül zárult le, illetve a várt eredménye még nincs (nem volt, nem lesz) meg.


I have been painting the walls. - (azért vagyok csupa festék, meg fáradt, koszos, mert) mostanáig a falakat festettem.


I had been painting the walls. - Akkorra (a múltban) a falakat festettem (volt).


I will have been painting the waals. - Akkorra (a jövőben) már elmondható lesz, hogy a falakat festettem. Akkorra majd a falakat festettem (lészen).

2014. jún. 8. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!