Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A franciák a "gai" kifejezést...

A franciák a "gai" kifejezést ugyanúgy használják a melegekre, mint az angolok a "gay"-t?

Figyelt kérdés
2014. márc. 31. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, bár ha jól tudom, főleg a kanadai franciáknál dívik ez a szó.
2014. márc. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem.

A franciák is a "gay" szót használják, a "gai-e" jelentése ma is a "vidám, jókedvű". (Gaieté)

Lásd pl. itt:


[link]

2014. ápr. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Julianna, szótárban nézted? Mert bizony használják, még írásban is. A kiejtése az angol "gay" szóéval azonos, de írásban látszik, hogy "gai".
2014. ápr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A gay pride-ot meg mindek hozod fel példaként, mikor a kifejezés maga angol? Így hívják, hogy hivatkozzanak rá másképp? Pl a magyarok is így hivatkoznak rá. Akkor ez azt jelenti, hogy magyarul is "gay"-nek hívjuk a homoszexuálisokat? Nem.
2014. ápr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy így is írják, ezért utánanéztem. Beírtam a google.fr-be: gais lesbiennes homosexuels, nézd meg, mit adott ki:


[link]


Szövegekben minden valószínűség szerint a "gai" is jó, nem vitatom. Mindenesetre mindkettőt megértik.

2014. ápr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, mert szerencsére ugyanaz az ejtésük :) És amúgy a jelentésük is, mármint az eredeti.
2014. ápr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szó engem is megtéveszt.gai" akartam írni, hogy egy vidám jókedvű lány vagyok, de nem mertem, mert én is azt látom, hogy a szó jelentése" lesbi,*...v. homokos.* meleg.*
2014. ápr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Heteske, nyugodtan jellemezheted magadat ezzel a szóval. Pl. "Je suis une jeune fille gaie, ouverte et optimiste". Senki nem fog arra gondolni, hogy "meleg" vagy.

De azért a "gai" után tedd ki az -e betűt (gaie), hiszen "női hölgy" vagy, ahogy ezt valamelyik régi humoristánk mondta...

2014. ápr. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Cher Julianna!


Merci beaucoup la bonne réponse.;)

2014. ápr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!