Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban mikor használjuk a...

Angolban mikor használjuk a ''not'' szót a ''no'' helyett?

Figyelt kérdés

Elég jól tudok angolul, de ez valahogy nincs meg nekem a fejemben, vagyis, sokszor én is használom a ''not''-ot, de nem vagyok benne biztos, hogy mindig helyesen.

Pl. miért ''not yet''?



#angol #Angielsku #There is a house in New Orleans. They call the rising sun.
2014. ápr. 15. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

A "not" elvileg egész mondatot, illetve állítmányt tagad. (Pontosabban segédigével együtt jár.) Az olyan esetekben, mint a "not yet", vagy "not now" a not használata jelzi, hogy az egész modatot oda kell "képzelni". Csak akkor van értelme, ha az előzményekből illetve kontextusból kitalálható, hogy milyen segédigének kellene ott lennie.


Have you done your homework?

(I have) not yet.


Do you want a chocolate?

(I do) not now.

2014. ápr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Á, értem, köszönöm!
2014. ápr. 15. 19:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy nem! A no tagadja az egész mondatot, akár önmagában is válaszolhatod, (bár nem épp udvarias) bármely eldöntendő kérdésre tagadólag. És a not-tal tagadsz mindent a mondat belsejében, általában segédigével kombinálva, pl do not. A yet is a mondaton belül egy rész, tehát not kell elé.
2014. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Pedig de.


No (különálló) , I do not (segédigével a mondatba)


No, I do not smoke.


A no másik jelentése, amikor egy állítmánytól különböző másik mondatrészt tagad, (a németben a "kein" megfelelője)


I smoke no cigar.

I play no ball games.

No vegan eats eggs.

2014. ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit cáfolsz meg? Te is a mondat elejére teszed a no-t, ami az egész mondatra vonatkozik, és a mondat belsejébe a not-ot.

A speciális példáid pedig egy külön eset, nem is túl gyakoriak, a kérdés lényegét nem befolyásolják, tulajdonképpen nem is azt jelentik, hogy nem, hanem hogy semmi, semmilyen.

2014. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem az a lényeg, hogy a mondat elejére teszik-e, nem ettől fog az egész mondatra "vonatkozni". Hanem egész mondatot az állítmány tagadásával tagadunk, és ehhez van a not.


Ha külön használjuk, vagy más mondatrészt tagadunk, akkor no.

2014. ápr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen hülyeségeket írsz. Ha úgy vesszük, formailag mindig az állítmányt tagadjuk, mert egy teljes angol mondatban mindig van állítmány. De ha értelmileg nem az állítmányt tagadjuk, akkor is not van. These jeans are not blue, but grey. A tulajdonságot tagadjuk, not-tal. He didn't come by bus, he came by car. A határozót tagadjuk, not-tal. He didn't bring a book, he brought a pen. A tárgyat tagadjuk not-tal. Nincs olyan mondat, aminek a belsejében no van a már megtárgyalt más jelentésű példán túl. És nincs olyan mondat sem, ami Not-tal kezdődik.
2014. ápr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Aha, most már tényleg értem, de akkor jól sejtem, hogy a ''Not bad!'' elé Is not / Are not illene?


Engem végtére is az zavart meg, hogy az iskolában ugye tanították régen, hogy pl. aren't az rövidíti az are not-ot, és ugye belém rögzült, hogy ilyen válaszolásokat mindig aren't-tel, vagy isn't-tel kell válaszolni, de nem értettem, hogy miért, és hogy miért nem ''no''-val, és miért ''not''-tal. De most már világos. Köszönöm!

2014. ápr. 15. 22:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen. És ugye a n't akármilyen segédige után áll, a not rövidítése.
2014. ápr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Az a szabály, hogy ha tárgyat, jelzőt, határozót tagadunk, formailag akkor is az egész mondatot tagadjuk. Hogy logikailag mire vonatkozott a tagadás, azt alapesetben az intonáció árulja el, vagy az egy egyértelműség kedvéért külön mondatrészbe kiemelés, majd ott a mondat tagadása not-tal.
2014. ápr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!