Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy kis helyesírási kérdés?

Egy kis helyesírási kérdés?

Figyelt kérdés

Az ott hagytuk vagy az otthagytuk a helyes?

Meg az interneten a matektanárt egybe írják, és a matematika tanárt külön? (direkt úgy írom ahogy találtam...)

Segítsetek!



2014. máj. 5. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Ott hagytuk.
2014. máj. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Otthagytuk a civilizációt...

Ott hagytuk abba...


Mást jelentenek!


matektanár egybe

matematika tanár külön


[link]

2014. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A két szó jelentése az Osiris-helyesírás szerint (1149.) a következő: az otthagy jelentése: ’elhagy’, az ott hagy jelentése: ’azon a helyen hagy’. Tehát az első mondatban különírandó, a másodikban pedig egybeírandó.

2014. máj. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
2014. máj. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Deggial korrektül válaszolt az első kérdésedre.

A második: a matematikatanárt is egybe kell írni. Miért kellene külön? Hat szótagig az összetett szavakat egybe írjuk, hat szótag felett ha többszörösen összetettek, akkor kötőjellel, de akkor sem külön. Az meg, hogy hogyan láttad az interneten, hajaj, sajnos semmit sem jelent... :)

Talán a WIKI még tud helyesen írni:

[link]

2014. máj. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, sajnos nem találtam, és az internetre sem akartam hagyatkozni. :) Az összetett szavakat meg nagyon régen vettük, és nem is részletesen, most vagyok hetedikes.
2014. máj. 6. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!