Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helyes ez a mondat szerintetek?

Helyes ez a mondat szerintetek?

Figyelt kérdés

Nem, tudom, hogy végül is vett e kiflit.


Légyszi mondjátok meg, helyes-e a mondat, de csak annyit, hogy igen/nem, NE ÁRULJÁTOK EL A POÉNT! Kíváncsi vagyok, majd később elmondom, mire. Köszönöm!


2014. máj. 26. 03:11
 1/10 anonim ***** válasza:
A helyesírás nagyon rossz. A mondat elfogadható.
2014. máj. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A mondat értelmes, helyesírásilag viszont szó szerint értékelhetetlen.
2014. máj. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mivel nem jó a helyesírás, ezért nem értelmes. Nem helyes.


A nem után nem kell vessző. Hacsak a "nem" nem másra vonatkozik. a kontextust nem ismerjük.


Ha azt akarod kifejezni, hogy nem tudod, hogy ki vette a kiflit, akkor nem kell a "Nem" után vessző. Ha a "Nem" másra vonatkozik, amit mi nem ismerünk, akkor oK.

2014. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de direkt kértem, hogy ne elemezzétek. Amelyikben ezt kértem, nem volt értelmetlen...


Az a helyzet, hogy a "nem" után teljesen véletlenül került vessző, én is csak most láttam. De valójában az -e kérdőszócskára voltam kíváncsi. Úgy látom, mindenki lehagyja, és először azt hittem, csak rövidítenek, hiszen a neten nem szokás kiírni dolgokat, de már nem vagyok biztos benne. Sőt, volt aki mondta, hogy ő úgy tudja, hogy kötőjel nélkül is lehet, meg azzal is. Kíváncsi voltam, hogy vajon rövidítenek, vagy nem tudják. De az az igazság, hogy nem tudom.

2014. máj. 26. 19:24
 5/10 A kérdező kommentje:
Mármint nem tudom, hogy tudják-e, hogy kell írni. Utolsó, Te például, elkezdted magyarázni a kérésem ellenére, de csak a mondat elejéről beszéltél. Te nem tudtad, hogy kell kötőjel? Nem kötekedni akarok veled, hanem érdekel.
2014. máj. 26. 19:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet lehagyni, és nem lehet kötőjel nélkül írni sem.
2014. máj. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem hát, de ezt tényleg ennyi ember nem tudja?
2014. máj. 27. 12:43
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia :-)


Nem az "-e" szócskára koncentráltam, hanem erre a "nem" -re :-)


Figyelmen kívül hagytam. Természetesen kell a kötőjel az e elé. :-)

2014. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezzel a tagolással amúgy értelmetlen a mondat. Ha az első vesszőt kivesszük, akkor értelmes lesz, csak van benne néhány helyesírási hibuci...
2014. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, de azt fönt említettem, hogy véletlen volt.
2014. jún. 10. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!