Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Javíthatok még valamit ezen...

Javíthatok még valamit ezen vagy már tök mindegy elszúrtam? (angol)

Figyelt kérdés
17 nap múlva nyelvvizsgázok (csak szóbeli lesz) és az előző szóbelim a magnón bukott el. Csinálom a teszteket gyakorlásképpen 10/6 az eddigi legjobb eredményem. (a kitöltős tesztben - BME) Van még esélyem a kövi 17 napban javítani ezen vagy meg fogok bukni? :(

2014. máj. 31. 15:54
 1/2 anonim válasza:
Ez rajtad áll! Ha gyakorolsz és figyelsz akkor én nekem sikerülne! Tölts le ilyen magnós szarokat amiket kérdeznek és játszd le és válaszolj (természetesen olyat tölts le amit tudsz milyen feladat)! Sok sikert!
2014. máj. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a társalgásod jó, az felhozhatja a hallás utáni értésben elvesztett pontokat, a kettőből együtt kell kijönnie a 60%-nak, tehát ha a társalgás mondjuk 70, akkor listeningre elég az 50. A BME gyakorlókönyvben nehezek a listeningek, élesben talán valamivel könnyebbek. Ha nem érted, hallgasd meg harmadszor is, akkor kiderülhetnek olyan részletek, amik kettőből nem, és fejleszti a hallásodat. Utána hallgatással együtt olvasd el a szövegkönyvet, hogy beazonosítsd a homályos részeket. Végül hallgasd meg még egyszer, addigra már világos lesz. Ez az edzésprogram, hogy egy pár százaléknyit javuljon ez a készséged. Nem könnyű a hallás utáni értés, mert egyszerre kell olvasni is, hallgatni is elhadart részletekre figyelve, és írni is.

Emellett nézzél tv-t, sorozatokat, filmeket csak az élvezet kedvéért.

2014. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!