Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Jó az, ha egy filmet eredeti...

Jó az, ha egy filmet eredeti nyelven, DE magyar felirattal nézek? Gyakorlom ezzel a nyelvet, vagy csak olvasok?

Figyelt kérdés
Szóval úgy értem, hogy van ennek így értelme, vagy inkább akkor már nézzem magyarul? Mert egyébként ha eredeti nyelven megy a film, nagyon nehezen értem meg, legalább a magyar feliratból tudnám miről szól!
2010. jan. 11. 17:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy tegyem rá az angol feliratot, úgy egy fokkal hatékonyabb?
2010. jan. 11. 17:24
 2/6 anonim válasza:
Attól függ, milyen szinten van a nyelvtudásod, én rá voltam kényszerülve arra, hogy angolul nézzem a filmeket, és az nagyon hatásos. Hogyha úgy már jobban megy, inkább nézd angol feliratosan mint magyarral.
2010. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
magyarul nézd angol felirattal.
2010. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd angolul és angol felirattal. Ha még a feliratot nem érted meg akkor még gyakorold/tanuld egy kicsit a nyelvet. Ha feliratot megértetted, utána már figyelhetsz a szinkronra is, kiejtésre, szlengekre, röviditésekre.

Tehát, egy darabig nézheted magyar felirattal de sztem felesleges. Nekem bevált, ahogy írtam, fél éve angol szinkronnal+felirattal nézem a filmeket, határozottan jobban beszélek és értek angolul :)

2010. jan. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyira jó legfeljebb, amennyire helyesen fordították a feliratokat. Angol+angol a nyerő, amíg ez nem megy, addig olvasni, szótárazni a szókincs felépítése céljából.
2010. jan. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szproot válasza:
Magyar hanggal ne nézd, annál mindenképp jobb, ha eredeti nyelven (bármilyen) felirattal nézed.
2010. aug. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!