Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Indonéz nyelvről vélemények?

Indonéz nyelvről vélemények?

Figyelt kérdés
Minden érdekel, főleg a nehézsége. Azt hallottam nem vészes. Szerintetek szép? Jöhet minden! :-)

2014. aug. 5. 10:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nehéz. (Persze nincs könnyű nyelv) Mindenki hülyének nézett, hogy indonézt is tanulok, aztán mégis úgy alakult, hogy kellett, munkatársaim indonézek voltak és leesett az álluk, amikor folyékonyan bemutatkoztam :) Skype-on is tanultam van 3 magyar és 1 indonéz tanár az országban, akiről tudok. Teach Yourselfből tanultam Complete, bővített verzióból, sima elektronikusan megvan(magyar nyelvű könyvről nem tudok), tanultunk jobb híján. Ez a legjobb, mivel van megoldókulcs és hanganyag is. Állítólag A1-B2, bár vitatkoznék. Nyelvtanból mindenképp könnyű, mesterséges nyelvként szerintem könnyebb az eszperantónál. Van nyelvtanból egy anyag az interneten magyarul. Szerencsére angol abc betűit használják, szerintem magyaros kiejtéssel(persze más betű más hang, pl. y=j, c=cs(cica betű nincsen)j=dzs, s=sz és ny=ny például Spanyolország=Spanyol) Kiejtés magyaros, de dallama indonézes, magyarok jól tudják utánozni. Nyelvtanban sokszor emlékeztet a magyarra, bár kötött szórend van, de nincs hímnem, nőnem, semlegesnem, számokat ugyanúgy képezzük, pl. "(kettő)(ezer)-(három)(száz)(tizen)négy. Mindenesetre gondolkodásban sokszor olyan. Maláj és indonéz között nincs nagy különbség, nagyjából 240-300 millió emberrel el lehet beszélgetni, helyi nyelven kívül mindenki beszéli.
2014. aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!