Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent ez a francia...

Mit jelent ez a francia mondat magyarul? ( madármegfigyeléssel kapcsolatos )

Figyelt kérdés

Nem tudok franciául és a google fordító se túl megbízható és kíváncsi volnék mit jelenthet ez:

" Merci, merci. C'est avec regret que je constate mon impossibilité de scruter les plages de Wissant, soumises à très peu de vent et sans doute pleine de mélanos! " Főleg a "mélanos" jelentése érdeklne. előre is köszi!



2014. aug. 8. 17:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Húú, ez nagyon izgalmas!

Elmesélnéd, hogy mi lett a madárral? És hogy hogyan találtad meg azt, aki felgyűrűzte?

2014. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklődést!

Úgy volt, hogy a Dunakanyarban madarászgattam és egyszer csak megláttam a szerecsensirályt, mely kb. 40 m-re volt tőlem, ezért sikerült olyan fotót csinálni, amin látszódik a gyűrűszám. Ungi Balázs megkért, hogy továbbítsam a madár és a gyűrű adatait az MME-nek. Dr. Hadarics Tibor is megért, hogy Karcza Zsoltnak küldjem el ugyan ezt. A gyűrűzővel nem kerültem kapcsolatba, viszont nekem a madár gyűrűzési helyét és adatait elküldték, és így keveredtem a francia levélbe. Egyébként érdekes volt látni a madarat ilyen közelről.

2014. aug. 10. 15:32
 13/17 anonim ***** válasza:

HUUUUUUUUU. ez szuper, küld el a fotót , ha lehet,

itt fellehet tölteni, ez egy ingyen tárhely. [link]


[link]


ha megjelenik a kép, csak ki kell másolni a kódját és ide teszed, ok?

2014. aug. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

[link]

Itt van. Örülök, hogy érdekel! :)

Egyébként nem csak Magyarországon fordult elő, hanem Franciaországban, Nagy-Britanniában és még jó néhány helyen ugyan ez a madár.

2014. aug. 10. 17:49
 15/17 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen köszönöm a fotót.;)

De gyönyörű, még sohasem láttam gyűrűzött madarat, az Állatkerten kívül.

2014. aug. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én is köszönöm a fotót, tényleg nagyon szép madár!

Vajon hogy került a tengerpartról a Dunakanyarba? És most hol van, mi lesz vele? Vagy otthagytátok, ahol lefényképezted?

Lám, tényleg úgy van, ahogy fordítottam, szép fekete a feje... (Az első válaszoló vagyok...)

Igazán érdekes dolgokkal foglalkozol! :)

2014. aug. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Hát a madarakra jellemző a kóborlás, vonulás, így került ide. Igen, egy ideig figyeltük, majd távoztunk a terültről. A madár sorsa, hogy tovább kóborol, majd lehet, hogy egyes helyeken költ is. A jövőben még biztos meg fogják keríteni ugyanezt a madarat.
2014. aug. 10. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!