Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet tanuljam ezek...

Melyik nyelvet tanuljam ezek közül (angol mellé)?

Figyelt kérdés

Amik tetszenek azok a következők: német, spanyol, francia, holland, szuahéli, olasz, török, thai és orosz.


Na most: a németről és a franciáról azt hallottam, hogy nagyon nehezek, a spanyolról és az olaszról az ellenkezőjét, de a spanyol annyira nem érdekes számomra, bár tetszik. A töröknek van szerintem a legszebb hangzása de nagyon nehéznek mondják...

A thait is szívesen tanulnám de a tónusoktól megőrülnék...

A hollandot túl ritkának tartom, bár ez jó az angol mellé, de Hollandiában meg beszélnek nagyon angolul.

A szuahélit nagyon édes és ritka nyelvnek tartom, de kétlem hogy bármire is jó lenne.

Ééés végül az orosz: nagyon hasznosnak tartom, és nem hallottam róla rosszakat, de nem tudom mennyire jó egy angol-orosz párosítás.


Szívem szerint az összeset tanulnám egyszerre...


Minden tapasztalat jól jön, kérlek írjatok érveket! Köszi!



2014. szept. 2. 19:20
 1/5 anonim válasza:
én olaszt választottam mellé:) jól döntöttem szerintem. számomra könnyen tanulható volt, jó hangzású, engem érdekelt ez nyelv nagyon! azt válaszd amelyik érdekel és akkor biztosan TANULNI fogod. :)
2014. szept. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a németet ajánlom, vagy az oroszt, ezeket van alegnagyobb esélyed, hogy használni is tudod.
2014. szept. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szempontok a döntéshez:

- Melyik nyelvet beszélik sokan / kevesen: egy angol-spanyol párossal szinte az egész világ ki van pipálva:) Az orosszal is jól jársz az összes utódállamban. A francia még tartja magát a diplomáciába és megértik az egykori gyarmatokon is. Egy olyan nyelv, amit kevesen beszélnek, viszont stratégiailag lehet jó döntés.

- Melyik nemzet tagjai beszélnek jól / rosszul angolul: a németek többségével már nem gond angolul beszélni, ez igaz a hollandokra is. A spanyolok, az olaszok és a franciák viszont nemigen akarnak / tudnak angolul társalogni...

- Melyek ezek közül hasonló/különböző nyelvek: aki tud olaszul/spanyolul, az boldogul a másik nemzet tagjai között is. Az angol, a német, a holland is egy nyelvcsalád - bár ezek jobban különböznek, angol-német párossal már a holland is egészen logikusnak tűnik:).

- Melyik kultúrát érzed közel magadhoz?

- Melyik nemzet / ország szimpatikus?

- Hová utaznál szívesen rövidebb vagy akár hosszabb időre?


Én is angollal kezdtem, aztán a német és a spanyol között lehetett választani, és akkor a német tűnt hasznosabbnak számomra, de tulajdonképpen nem jártam jól vele. (Bár nekem a spanyol sem tetszett:(, úgyhogy nem vesztettem sokat.) Viszont ma már a németekkel is angolul beszélek, a németet elvétve használom, és nem szeretek német nyelvterületre utazni.


Harmadik nyelvként a spanyol és az olasz közül az olaszt választottam, mert bár a spanyolul sokkal többen beszélnek, én Olaszországot és az olaszokat szeretem, Spanyolország és a spanyolok pedig számomra közömbösek. Egyébként az olasz könnyű nyelv, szinte "tanultatja magát", de lehet, hogy csak azért érzem így mert 1., ez már a harmadik idegen nyelvem, 2. tényleg nagyon lelkes vagyok:)


Még egy összevetés: Németországban sokkal kritikusabbak voltak az emberek, ha hibásan beszéltem, Olaszországban viszont nagyon is értékelték, hogy megpróbáltam az ő anyanyelvükön kifejezni magam, és nagyon pozitívak voltak. (Pedig németül sokkal jobban beszéltem, mint olaszul.) Az eredmény: egy stabil középfokú német tudással is elment a kedvem attól, hogy németül beszéljek, és ma már nehezen is menne, viszont egy nagyon alapfokú olasszal többet el tudtam mondani, mint amire valaha is gondoltam, hogy képes vagyok, ami plusz lendületet adott a további tanuláshoz.

2014. szept. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Angol mellé az új latinok jók, legalábbis nekem román anyanyelvűként könnyű volt az angol. Románként nekem se a spanyollal, se az olasszal, franciával, portugállal nincs problém, megértjük egymást.
2014. szept. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

lehet későn írok de szerintem azt a szuahélit ne mert kétlem hogy hasznos lenne.. az orosz az nekem nagyon nehéz és csak Oroszországban (azt hiszem) holland nagyon hasonlít a némethez de a német hasznos lenne szerintem a francia európában nagy előnyt jelentene török és thai szerintem nehezek és van benne sok még nem látott betű amit mi nem használunk a spanyol hasznos lehet amerikában ( mint kontinens)

összegezve: német: hasznos lehet, sokan beszélik

spanyol: szintén hasznos és sokan beszélik.

francia: lehet olyan munkád lesz ahol hasznos nyelv

holland: hasonlít a németre de még se tudsz vele semmit se kezdeni

szuahéli: ezt biztos ne :D semmire se mész vele

török: nem hiszem hogy valaha hasznodra fog válni

thai: idegen betűk engem zavarnának

orosz: ez számomra nagyon nehéz

amelyiket én választanám: német,spanyol

2015. jan. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!