Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Norvég vagy finn nyelvet...

Norvég vagy finn nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés

A norvég sokkal hasznosabb, mivel (tudomásom szerint) egész Skandináviában megértik. De a finn jobban tetszik valamiért(nem mintha a norvég nem tetszene). Tehát nem tudok dönteni. Ha mindkettőt szeretném tanulni, akkor melyikkel érdemesebb kezdeni?


Plusz egy kérdés (csak hogy ne kelljen még egy kérdést kiírnom) : melyik a könnyebb, hamarabb elsajátítható?

- Nyelvtan

- Kiejtés


Köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 8. 06:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a norvégot javaslom amiatt is, amit írtál, hogy megértik Skandináviában.

És ez igaz.

Én itt élek Dániában, és a dán tudásommal simán elolvastam egy norvég weboldalt, minimális az eltérés. Kiejtésben a norvég és a dán közelebb áll egymáshoz, a svéd egy kissé különböző. De mind a három nyelv nagyjából megérti egymást írásban, kiejtésben már fülelni kell ;)


Ha angolul/németül tudsz, akkor könnyebben megtanulod.


A finnről sajnos semmi információm nincs.

2014. okt. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Hogy melyik a hasznosabb, abban nem vagyok biztos (szerintem a norvég), de könnyebbnek biztos a norvég a könnyebb.
2014. okt. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ezeöccá ***** válasza:

Egyik sem világnyelv, Észak-Európán kívül sehol nem beszélik.


Ne az alapján dönts, hogy melyik hasznosabb, hanem amelyik jobban tetszik.


Az nem teljesen igaz, hogy a norvég könnyebb, mint a finn, szerintem magyar anyanyelvűeknek a finn a nem nehéz, tanultam mindkettőt és a finnel is gyorsan lehet haladni, nyilván az esetragok figyelmet kívánnak, de nem megérteni nehéz a ragozás rendszerét, hanem csak gyakorolni kell, nagyon hasonlít a magyarhoz.


A norvégot szerintem akkor tudod hamarabb elsajátítani a finnél, ha nagyon jól beszélsz németül, akkor tényleg kisebb falat a norvég a finnél.


Viszont norvégul és finnül is tanulhatsz egyszerre, sok ember aggódik, hogy "Jaj, összefogom keverni..." Nem lehet összekeverni, két teljesen különböző nyelv, másfelől pedig, én folyamatosan 2-3 nyelvet tanulok egyszerre, szerintem inkább segít, ha több nyelvet tudsz összehasonlítani, tudatosítja a nyelvtant és mindenféle részletet.

2014. okt. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Én svédül és finnül tanulok.


A skandináv nyelvek valóban könnyebbek, mint a finn, véleményem szerint sokkal könnyebbek. Azt feltételezem, hogy már angolul tudsz (legalább középfokon), ugye ha már ilyen nyelvekbe is bele szeretnél fogni. Szóval amennyiben angolból vagy németből tudod az alapokat (itt olyan középfokra gondolok), akkor a skandináv nyelvek még sokkal könnyebbek lesznek. A mondatszerkezet szinte teljesen ugyanolyan, az alap nyelvtani dolgok is, illetve sok a hasonló szó.

A dán, a norvég és a svéd valóban nagyon hasonló nyelvek. Írásban szinte teljesen meg lehet érteni bármelyikkel bármelyiket, szóban már kicsit trükkösebb. A svéd nézőpontból a norvég jól érthető, a dán már más téma. Kiejtés szempontjából talán a dán a legnehezebb, legfurcsább.

Én nem javaslom, hogy két - akármennyire is különböző - nyelvet egyszerre kezdj el. Attól függően, mennyire gyorsan haladsz, de szerintem egy évet, esetleg kettőt tegyél közéjük. Utána természetesen már lehet párhuzamosan is tanulni, csak legyenek elcsúsztatva egymáshoz képest. Mivel a skandináv nyelveket hamar középfokra fel lehet fejleszteni, esetleg kezdhetnéd a norvéggal, és rá, mondjuk, egy évre jöhet a finn is! =)

2014. okt. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) elkezdem a norvégot:)
2014. okt. 8. 18:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Tanulok norvégül és finnül, a finn az első nem germán nyelv amit tanulok és ennél fogva kicsit más felfogást igényel, de nem mondanám hihetetlenül nehéznek. Az egyik előző válaszolónak igaza volt, gyakorolni kell.

A norvég számomra jóval könnyebb, az angolnál némileg összetettebb, nagy előny, ha beszélsz németül.

2014. nov. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!