Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Gimnáziumi érettségi angolul?...

Gimnáziumi érettségi angolul? Körülöttem mindenki mást mond rá.

Figyelt kérdés
2014. okt. 30. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Most mi a konkrét kérdésed ezzel kapcsolatosan?
2014. okt. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gimnáziumi érettségi hogy van angolul.
2014. okt. 30. 08:43
 3/5 chtt ***** válasza:

Nem véletlenül mond mindenki mást...

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..

Végignézegettem, és egyikre sem mondanám, hogy hibás.

Én "high school graduation"-nek mondanám, vagy magát a vizsgát "~ test/exam"-nek

Az USA-ban "high school exit examination for graduation"-t ír ez a Wiki-szócikk:

[link]

A sztakit nem írom ide, mert azt biztos Te is megnézted.

A szegediek ezt írják a bizire: secondary grammar school maturity certificate (ugye, a bizit, ha levesszük, és helyébe tesszük a "test/exam"-et)...

[link]

És gyanítom, találnánk még rá változatot, ha keresgélnénk.

Ha gimis vagy, kérdezd meg a tanárod, ő melyiket használja, használná... ha nem, szerintem válaszd ki az egyiket, amelyikről úgy érzed, a legközelebb áll. Nem hiszem, hogy ilyen választéknál nagyon melléfognál.

2014. okt. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Final exam, school-leaving exam. De, mivel PONTOSAN ez a fajta vizsgarendszer amit mi érettséginek hívunk az angolszász országokra nem jellemző, miért ne maradhatna 'angolul' is 'érettségi'? Tudom, hogy furának hangzik, de az angolok sem fordítanak le dolgokat magyarra, nem?
2014. okt. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 chtt ***** válasza:
Igaza van a négyesnek. Hagyhatod érettséginek és esetleg hozzáteheted magyarázatnak, hogy ez a final vagy a school leaving exam a középsulisoknak Magyarországon.
2014. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!