Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Azokat kérdezem, aki konkrétan...

Azokat kérdezem, aki konkrétan így tanult: Hogyan lehetséges bármilyen idegen nyelvet teljesen egyedül elsajátítani? Te melyik nyelvet tanultad?

Figyelt kérdés
2014. nov. 4. 13:24
 1/4 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

A svédet tanulom így, bár a teljesen egyedül kifejezés nem teljesen igaz.


Egy svéd cégnél dolgozok(kamionsofőr), ehhez még nem kellene tudni svédül.

De a nyelv tetszik, és próbálkozom vele. Persze van kint barátom, aki ugyan magyar, de 30 éve kint él. Ő segít, ha kell. Valamint a svédektől is megkérdezem angolul, ha valamit kell.Plusz a rádió is sokat segít a kiejtésben.


De a válasz: Nehezem megy, az agyam már nagyon nem a régi.

2014. nov. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen egyedul, de igy tanultam meg heberul:

Kint Izraelben voltam egy hosszu nyelvtanfolyamon, amin kb semmit nem tanultam, mert a mindenfele problemam miatt egyaltalan nem tudtam koncentralni. Az 5 honapos intenziv tanfolyam vegen csak nagyon alap dolgokat tudtam. Egy evig nem is fejlodott a tudasom semennyit, mert mindenkivel angolul beszeltem. Vegul elhtaroztam, hogy megtanulom a nyelvet rendesen, mert mar ciki volt. Elkezdtem beszelni, amennyire csak tudtam. Ha egy mondatban 1 db heber szot tudtam csak, akkor azt heberul mondtam, a tobbit angolul, de amit tudtam, azt hasznaltam. Elkezdtem izraeliekkel egyutt logni. Szabadidomben heber filmeket neztem. Kesobb olvasni is elkezdtem, igazi konyveket, nem konnyitett olvasmanyokat. Par honap mulva tudtam a nyelvet folyekonyan.

Most biztos arra gondolsz, hogy a te helyzeted mas, mert en jartam tanfolyamra meg kint elek. Ez nem igaz. Ami nekem a tanfolyambol megmaradt, az nemi nyelvtani magyarazat meg parszaz szo volt. Ezt egyedul is meg lehet tanulni egy jo konyvbol. Kint elni sem kell, otthon is lehet nyelvi kornyezetet teremteni. Filmek, konyvek, zenek csak idegen nyelven, illetve livemocha.com segitsegevel beszelgetopartner keresese.

2014. nov. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ezeöccá ***** válasza:

Több nyelvet tanulok/tanultam egyedül. A lényeg:


- legyenek jó könyveid, hanganyagaid hozzá. Tankönyvek, amik beosztható egységekben vezetnek végig a nyelven, gyakorlatok, magyarázatok, példatár, társalgási szótár. A tapasztalatom az, hogy az online eszközök csak gyakorlásra, ismétlésre jók, nem mindig megbízhatóak és sok dolog (pl. reklám, nehezen navigálható oldalfelépítés, furcsa dizájn) elvonja a figyelmed.


- gyakorolj és tanulj újat naponta. Minden nap ismételj.


- használd, amit megtanultál. Ha más lehetőséged nincs, keress pl. rá azokra a szavakra, amiket tanultál a Google-ön vagy az adott nyelvű wikipédiában.


- ne akarj túl sokat tanulni egyszerre vagy túl gyorsan haladni. Bizonyos dolgok (nehéz kiejtés, szokatlan, értelmetlennek tűnő nyelvtani szerkezet) elsajátításához idő kell.


- mindig a szintednek megfelelő anyagokkal dolgozz, így telik a leghatékonyabban az idő és megkíméled magad attól az érzéstől is, hogy "Ezt sose fogom érteni".


- ha már viszonylag jó a nyelvtudásod, használj minden féle médiumot, tv, rádióműsor, podcast, internet, zene, könyvek, újságok.


- Ismételj, gyakorolj, és tanulj újat folyamatosan, hogy fejlődni tudj.


- A legfontosabb: légy motivált, legyen valami, ami késztessen arra, hogy nyelvet tanulj, valamilyen cél, pl. szeretnél elutazni abba az országba, érdekel a nyelv és a kultúra, stb. "Az angolul tanulok, mert muszáj" az nem pont ez a kategória.

2014. nov. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Japán nyelvet, most már eljutottam arra szintre, hogy a podcastokat is értem, viszont a kanjit még mindig gyötröm, mert ugye azt be kell biflázni.
2021. máj. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!