Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményetek Balázs Géza...

Mi a véleményetek Balázs Géza "nyelvészeti" műsoráról a Kossuth Rádióban, a Tetten ért szavakról?

Figyelt kérdés
mert engem irritál a fickó, és nem azért mert homokos, hanem mert botrányos a minősége a műsornak, az egyszemélyes sójával elmehetne már a fenébe, egyáltalán hogy került egy ilyen műsor élére?! kinek az ismerőse? kérünk és követelünk RENDES NYELVÉSZETI MŰSORT A KÖZMÉDIÁBA! BOTRÁNY!Vissza Grécsyvel, Balázs Géza forduljon fel! nincs erről petíció?

#nyelv #műsor #rádió #anyanyelv #nyelvészet #Grétsy #Balázs Géza #nyelvi műsor #tetten ért szavak #tetten ért
2014. nov. 4. 18:00
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
81%
Balázs Géza az ELTE BTK-n tanszékvezető tanár, nem tudom mi bajod van vele. Elég régóta foglalkozik nyelvműveléssel. Volt közös műsora Grétsy Lászlóval is anno.
2014. nov. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
83%
De te ezen miért húzod fel magad ennyire? Jogodban áll nem szeretni és nem hallgatni, de olyan, mintha nálad ez valami érzelmi kérdés lenne. Forduljon fel valaki, mert neked nem tetszik a műsora? Te beteg vagy.
2014. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 BringaManó ***** válasza:

Egyrészt morogni is joga van,

másrészt persze, hogy érzelmi kérdés (a véleménynyilvánítás már csak ilyen; de ha belegondolsz, a "nép" még a döntéshelyzetekben is főleg érzelmi alapon dönt; általában nincs is kellő információ birtokában a racionális döntéshez – bár nincs is rá igénye),

harmadrészt pedig érthető is, ha – ebben az esetben – nem csak kikapcsolja, hanem hangot is ad a véleményének, hiszen – ahogy írta is – a közmédiáról van szó, amely mindannyiunk "adóforintjaiból" készül, ahogy mondani szokták.


(Nekem sem jön be a stílusa, de én most csak helyretenni jöttem, nem morogni. :-)

2014. nov. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

szerintem egyértelműen lejön hogy mi a bajom vele, ez nem érzelmi kérdés, hanem racionális: semmi köze nincs a MAGYAR NYELVTANHOZ a műsorának, a műsorának a minősége semmilyen értelmi színvonalat nem ér el! azért húzom fel magamat, hogy közpénzből ilyet ne csináljanak, mert semmi értelme nincsen! csináljon egy béna blogot, hobbijában makogjon oda néhányat, majd lesz heti 5 olvasója, nézője, de

és természetesn forduljon fel az aki közpénzből képtelen érdemi tartalmat előállítani, magyarán ellopja a közpénzünket, lásd pl a marslakó című jáksó-sorozatot. ezek nyilvánvalóan korrupt emberek tehát, és én meg amúgy halálbüntetés párti vagyok, noha nem volt ilyen komoly zöngéje a kérdésben kiírt mondatrésznek


ez mind ráció, nem emóció, nem stílusbeli kérdés, kitépem a hajam az ostoba műsorain.

2014. nov. 5. 18:29
 5/41 anonim ***** válasza:
81%
Balázs Géza egy elismert szakember, ha tetszik neked, ha nem. A suttyó hangnemed egyáltalán nem igazolja a jó ízlésedet, szóval nem hiszem, hogy sokat érne a véleményed.
2014. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
Te tényleg egy idegbeteg vagy. Sajnállak.
2014. nov. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

már miért lennék idegbeteg te ostoba? indoklás és érv nincs? de idegesítsél már fel a primitív sajnálkozásoddal.


"Balázs Géza egy elismert szakember, ha tetszik neked, ha nem"


elsimert :) ki ismerte el? a foximaxi tanszék elismeri? ha tetszik , ha nem? ha EDDIG nem tűnt volna fel én nem puszta szimpátia alapján hoztam a véleményemet róla, hanem KIZÁRÓLAG a műsorainak a MINŐSÉGE alapján hoztam véleményt. KÖZE NINCS a magyar nyelvtanhoz a műsorainak, ezt érted? akkor igyekezzél érdemben kommentet írogatni.

az én hangnemem meg nem suttyó, max izgága meg szenvedélyes, hát istenem, nem alszik meg a tej a számban, van ilyen!

2014. nov. 8. 09:41
 8/41 BringaManó ***** válasza:

Nyugizzá le, Apafej.

Sündisznyó sem puszta szimpátia alapján alkotott véleményt, hanem KIZÁRÓLAG a kommentjeid alapján írta, hogy suttyó a hangnemed. És teljesen igaza van, ha tetszik, ha nem.

2014. nov. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

mutass rá konkréten mi a suttyó! idézz.


illetve suttyó konkrét jelentését is határozd meg, mert a jelentései nem pusztán szinonimák, hanem átnyalatni különbségek vannak köztük, egyesek jelentéseit meg kikérem magamnak.

2014. nov. 8. 13:45
 10/41 A kérdező kommentje:

mutass rá konkréten mi a suttyó! idézz.


illetve suttyó konkrét jelentését is határozd meg, mert a jelentései nem pusztán szinonimák, hanem árnyalatni különbségek vannak köztük, egyes jelentéseit meg kikérem magamnak.

2014. nov. 8. 13:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!