Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kezdjek japánul tanulni?

Hogyan kezdjek japánul tanulni?

Figyelt kérdés
A hiraganát és a katakanát már elsajátítottam, ezekhez könnyen hozzájutottam a könyvesboltban vagy az Interneten. De most már úgy érzem többre van szükségem. Mit tudtok ajánlani? Pénzem nemigazán van, tanfolyamot nem bírnék fizetni. Lehetséges önerőből megtanulni japánul? Vagy keressek tanárt? Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 28. 06:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy sincs kereted tanárra, akkor természetesen nem ajánlhatja senki sem ,hogy keress. Ha már megvan a két írásrendszer (a háromból), akkor az már nagyon jó. Keress tankönyveket boltokban, könyvestárba, de az interneten is lehet bőven anyag (főleg, ha tudsz angolul).
2010. jan. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Hát a kiejtés miatt tényleg nem ártana egy tanár... esetleg

egy japán szakos egyetemista, azok olcsóbbak :)

2010. jan. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
az a vicc hogy a japán szakos egyetemisták nem igazán tudnak japánul (megbízható forrásból)
2010. jan. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
lassan kezd tanulni a kanjit,ha mar megy a hiragana,katagana hamarabb megerted.en 10eve elek jappanban,en is fokent magam tanultam meg,de nekem szerencsem volt,mert kijottem,es igy konnyebb tanulni,ha korulodtet csak jappanok;-)sokat beszeltemveluk,meg ha nem is ment nagyon es igy ragadott ram eleg sok.kanjit meg most sem tudom mindet.olvasni mar egesz jol megy,de irni annal nehezebb,hiszen ha kihagysz egy kis vonalkat mar egesz mas;-)de szerintem ha komolyan veszed,menni fog.vegyel kanji tanito konyvet.nezzel sok programot az interneten,hogy ne csak azt tanuld ami a konyvben van,de hogy lasd,hogy valojaban milyenek.ugy jobban megfogod erteni oket,es konnybebben fog menni a tanulas.sok sikert
2010. jan. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ingyenes kanji leckék a neten, de egyes megyei könyvtárakban is lehet japán nyelvkönyvet kölcsönözni.

A kiejtést filmekből, animékből tudod elsajátítani.


(ezt biztosan tudom, mert én is onnan tanulom)

2010. jan. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nem tudom, kié ez a blog, de fantasztikus, hogy ennyi munkát fektetett bele. én is most kezdek tanulni, szerintem nagyon hasznos:


[link]

2010. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Dómo arigató :)
2010. jan. 28. 18:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha kiejtés, nem árt japán filmeket, sorozatokat, esetleg animéket nézni.
2010. jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nehogy elkezdj animékből tanulni! én is úgy kezdtem, és nagyon megbántam. miután beiratkoztam a nyelviskolába, rengeteg dologról kiderült, hogy hibásan tudom. pl. az aminékben a watashi (=én) helyett sorozatosan ore-t mondanak. az meg egy akkora nagyképűségnek számít a japánoknál, hogy amint kiejted a szádon, körberöhögnek, hogy "hülye gaijin"


nyelviskola, magántanár. ezek a legjobbak. ezek nélkül nem nagyon lehet. de blogról talán-talán egy kis nyelvtani alapot el lehet sajátítani.


japanpelcek.freeblog.hu

és nihongo.freeblog.hu

2010. nov. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vannak olyan animék is, amikben a hivatalos nyelvhasználatot követik, csak ebből kevés van. Én például előbb tudtam a watakushiról (watashi) és az anataról, mint az oreról, bokuról vagy kimiről.
2010. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!