Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy akadályozzam meg, hogy...

Hogy akadályozzam meg, hogy elkopjon a nyelvtudásom?

Figyelt kérdés
Angolról lenne szó. Filmeket szoktam angolul nézni, illetve olvasok neten híreket angolul. Néha angolul nézem a euronews-t. Ez elegendő a szinten tartáshoz? C1-es szintről lenne szó (felsőfok).

2014. szept. 11. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is megvan a C1, és hasonló a problémám, habár épp mostanában kezdtem készülni a CAE-re. Nekem sajnos igazán semmi nem válik be nekem, sosem marad olyan friss, mint mikor nyelvvizsgáztam (habár arra sem igazán készültem, valahogy mégis meglett a 96% :D).


Javaslom, hogy angol nyelven fogyaszd a médiát, minden formában. Vegyél ki/meg könyveket (én pl. a Trónok Harcát olvasom angolul, már igazán szótár sem kell, mint az elején kellett).

Így végül is a szöveg/hallásértésem elég jó marad, probléma csak akkor adódik, mikor nekem kéne hirtelen megszólalnom (szerencsére ilyen is előfordul), és csak esetlen tőmondatok borzalmas kiejtéssel mennek. Én az angol nyelvű íráson gondolkozom, illetve szeretnék vadászni valahonnan akárkit, akivel csak angolul tudok beszélgetni, és lehetőleg anyanyelvi (és brit :P).


Írásra jó pl. egy blog, vagy csak úgy magadnak is megoldogathatod a korábbi évek emelt angol érettségijeinek writing részeit. A beszéd sajnos felejtős így, hogy nincs senki a társaságodban aki beszéli a nyelvet, és gyanítom nincs, máskülönben nem tetted volna fel a kérdést.


Sok sikert!

2014. szept. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszod! :)


Valóban nincs sajnos anyanyelvi beszélő a közelemben, jó lenne egy levelező társ. Nincs esetleg kedved velem angolul levelezni itt gyk-n néha? :)


+ Néha még omegle-lel próbálkoztam, de nehéz volt, mert mindig azt kérdezték először: male or female. :D


Aztán amikor kiderült hogy fiú vagyok kiléptek a beszélgetésből. :D

2014. szept. 11. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Barátaidal családal minden nap beszél angolul napi használat fontos gondolkodj is úgy.
2014. szept. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Keress magadnak anyanyelvű beszélgetőpartnert.


Ez sztem egy jó hely. Tanárokat és beszélgetőtársakat is lehet találni:

[link]


Vagy írd be a googliba, hogy "language exchange"

2014. szept. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!