Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi idő alatt lehet idegenn...

Mennyi idő alatt lehet idegennyelvű környezetben, a nulláról kezdve megtanulni az adott nyelvet annyira, hogy társalogni tudjak vele?

Figyelt kérdés
Nyilván ez egyénfüggő, de kérdezem azokat, akik így tanultak meg egy nyelvet, nekik mennyi idő alatt sikerült?

2014. nov. 25. 00:09
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Saját tapasztalat. Én nem tanultam soha angolt, online játékokkal kezdtem és ott kénytelen voltam a nulláról megismerkedni az angollal. Ott viszont szótár nélkül semmire sem mentem, úgyhogy webforditas és szépen beírtam mindig mindent, amit ott olvastam. Ez adott egy alapot, aztán külföldön 5-6 hó mire viszonylag lesz szókincsed és már tudsz beszélgetni "rendesen". Lesz így is amit nem értesz, de a szövegkörnyezetből már tudsz következtetni. Az anyanyelvi szint pedig kb 1.5 év volt. Persze ez az angol esetében nagyon könnyű, mert extra primitiv a nyelv. (hozzánk képest) Ha konkrétan nullával mész ki és folyamatosan tanulsz, akkor sem lesz több, mint 2 év az anyanyelvi szint. Mondjuk ismerek kinn élő magyarokat, akik még 6 év után is makognak, de őket nem igazán hozza lázba a tanulás, mondhatni ez az idősebb korosztály sajátja.
2014. nov. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1#


Köszönöm a választ. Na és ez az 5-6 hónap nálad intenzív szótározással telt, vagy az is elég, ha az ember figyeli a beszélgetéseket?

2014. nov. 25. 00:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
és mit figyelsz a beszélgetéseken, ha fogalmad sincs, hogy miről beszélnek? Hallgathatod őket évekig évtizedekig se fogod megtudni, hogy miről beszélnek. Meg kell tanulni egy alapot, anélkül nem igazán fog menni. Legyen egy szókincsed, tudj alapmondatokat képezni, a legalapabb dolgokat meg kell tanulni csak utána lehet fejlődni.
2014. nov. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon fugg attol is hogy mit csinalsz az adott orszagban. Ha pl takaritasz es csak a fal meg a felmoso van a kozeledben akkor semmit nem fejlodsz, ha olyan kornyezetben vagy ahol hasznaljak a nyelvet akkor sokkal gyorsabb, persze ez is egyenfuggo.
2014. nov. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Szórakozás konkrétan 0% volt fél évig. A lényeg viszont hogy a "figyelés" csak abban az esetben működik, ha te is aktív résztvevő vagy. Alap szavakat biztos hogy te is tudsz, még ha nem is tudatos, de láttál már rengeteg angol szót. (csak aktiválni kell) Ami még nagyon sokat tud segíteni, hogy kizárólag angol mehet a TV-ben. Ha filmezel kizárólag angolul nézheted, de magyar felirattal. Egy idő után már érzékelni fogod, hogy pl a fordítást hol szúrták el, na akkor már egész jó alapod van. Onnantól kezdve már nézheted felirat nélkül és miközben tanulsz tovább, szép lassan rá is áll az agyad az angol gondolkodásra. Ami nagyon fontos még, hogy ki tud zökkenteni nagyon, ha pár napot kihagysz és újra magyarul kezdesz beszélni, ezért ezt az elején mellőzni kell nagyon, nehéz, de megéri kibírni. Ott vannak még az angol dalok, rap és hasonló zenéket nem ajánlok, azon besírtam én is eleinte :D (könyvek is, egyéb angol CD-k), online tesztek, egyéb játékos feladatok, folyamatos a fejlődés)
2014. nov. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyebkent aki igy megy kulfoldre az szeret honapokat vegigszenvedni, vagy mi az ertelme?
2014. nov. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

im nobody


És te amúgy tehetségesnek számítasz ebben, vagy ez a fél év olyan átlagos idő, ami alatt egy normál ember is felfejleszti magát társalgói szintre?

2014. nov. 25. 02:51
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Ez azért kortól is függ. Egy 10-15 évesnek még van esélye anyanyelvi szinten megtanulni, tehát egyfajta második anyanyelvvé válhat. De egy 30-40 évesnek esélytelen. Megtanulhatja jól a nyelvet, hogy ne legyenek kommunikációs problémái, de ne keverjük ezt az anyanyelvi szinttel.
2014. nov. 25. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy mennyit használod az adott nyelvet,

mennyi időt tudsz ráfordítani. Az sem mindegy, hogy melyik nyelvet szeretnéd megtanulni.

Ha tudsz vele miden nap egy kicsit foglalkozni, akkor

szerintem 3-6 hónap alatt el lehet jutni társalgási szintre.

2014. nov. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!