Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha telefonon szeretnék jelentk...

Ha telefonon szeretnék jelentkezni egy osztrák állásra minimális német nyelvtudással, akkor nagyjából mit tanuljak, milyen mondatokat, hol kereshetnék a neten segítséget?

Figyelt kérdés
Kint élek 2 hónapja Bécsben a családommal, férjemmel és kisfiammal. Férjem 4 éve kint dolgozik, ő beszéli a nyelvet. Én most tanulom, tanfolyamra szeretnék menni, de az csak januártól van. Férjem nem nagyon ér rá segíteni tanulni, én egyedül a négy fal között nehezen boldogulok. Viszont muszáj lenne elhelyezkednem záros határidőn belül.
2014. nov. 28. 06:32
 1/1 Evele123 ***** válasza:

Ez így elég nehéz... Hiába tanulsz be pár mondatot, ha visszakérdeznek, nem biztos, hogy érteni fogod... Muszáj legalább az alap dolgokkal tisztában lenned, pl. számok, személyes névmások (én, te, ő stb.), igék, legalább nagyjából a kiejtés, satöbbi. Nem irigyellek...


Pl. Ich lebe seit zwei Monaten mit meiner Familie in Wien und ich möchte arbeiten. (Fonetikusan kiejtve: Ih lébe zájt cváj mónáten mit májner famílie in vín und ih möhte árbájten) = Két hónapja Bécsben élek a családommal és dolgozni szeretnék.


Ich lerne Deutsch, ich werde ab Januar an einem Sprachkurs teilnehmen. (Ih lerne dojcs/dajcs, ih verde ab januar an ájnem spráhkursz tájlnémen) = Tanulom a németet, januártól megyek nyelvtanfolyamra.


Rám írhatsz privátot is, hogy milyen mondatokra gondolsz, meg lehet tanulni, de egy telefonhívásnál jobb lenne, ha a férjed is melletted lenne...

2014. dec. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!