Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lenézik a külföldi embert...

Lenézik a külföldi embert Angliában, ha a kiejtését az RP-hez igazítja vagy erőlteti?

Figyelt kérdés

2014. dec. 7. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Miért néznék le? Épp ellenkezőleg, szerintem ezt tartják természetesnek. Mi is elvárjuk, hogy egy magyarul tanuló külföldi ne a palóc tájszólást tanulja meg és igyekezzen megszabadulni az akcentusától.
2014. dec. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne higgy az elsőnek! Igenis lenézik! Az RP-t ugyanis a "felső tízezer", sznob réteggel kapcsolják össze. Ha egy külföldi beszél úgy, az olyan, mintha valami magas rangú angol nemesként akarna tetszelegni, ami érthető ellenszenvet vált ki egy átlag angolból.

Az RP-t egyébként az angol anyanyelvűek pár ezreléke beszéli, azaz kevesebb mint 1%(!). Éppen ezért borzasztó szerencsétlen ezt a nyelvváltozatot tanítani iskolákban, nyelviskolákban.

A mai bevett, standard brit angol (SBr) kiejtése számos ponton eltér az RP-től. Ha a SBr-t sajátítod el, akkor nem fognak lenézni, sőt, talán még elismerően is fognak rád nézni.

2014. dec. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Utolsó: miben tér el a SE az RP-től? Ha jól tudom, szinte az összes nyelvkönyvben/szótárban a szavak kiejtése aszerint van kodifikálva.

2014. dec. 8. 11:26
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ne higgy az elsőnek! Igenis lenézik! Az RP-t ugyanis a "felső tízezer", sznob réteggel kapcsolják össze. Ha egy külföldi beszél úgy, az olyan, mintha valami magas rangú angol nemesként akarna tetszelegni, ami érthető ellenszenvet vált ki egy átlag angolból. "



Érdekes, nekem nem ezt mondta a kiejtési kurzust tanító tanárom, aki pedig eléggé ért hozzá...

2014. dec. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!