Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A japánoknak miért ilyen...

A japánoknak miért ilyen magas és gyerekes az alap beszédük?

Figyelt kérdés
Én most egy éve tanulok japánul, van is egykét japán ismerősöm akikkel szoktam beszélni. Először azt hittem, ez csak egyfajta tini szokás ilyen elnyújtottan beszélni. De láttam youtubeon rendes tv műsorokat japánul amikben országokról volt szó semmi rajzfilm mégis úgy beszélt benne a műsorvezető mintha egy 5 évesnek mesélne pónikról. A hangleejtésére célzok ezzel csak.

2015. jan. 2. 02:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked gyerekesnek hangzik, nekik nem. Ilyen alapon azt is lehetne mondani, hogy a németek vagy mondjuk az oroszok folyton idegesek és bunkók. Te a magyar hanglejtéshez (nem, nem hangleejtés, nem ejtenek le semmit)vagy szokva, szóval az övéket érzelmekhez, "megjátszáshoz" társítod, pedig ez csak egy félreértelmezés, amit te követsz el.
2015. jan. 2. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"A magyarok miért ordibálnak, veszekednek meg hadarnak mindig? Tényleg ennyire agresszív fajták, vagy csak megjátsszák?"



Ezt egy külföldi ismerös kérdezte, a magyar beszédet hallgatva, mert szerinte igen agresszív a magyarok beszéde.

2015. jan. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván van benne egy antropológiai rassz-sajátosság is. A kelet-ázsiaiak filigrán felépítésűek és rövidebb hangszálaik vannak, amelyek magasabb hangot kiadva rezegnek.
2015. jan. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert így alakult ki, ennyi, nekik így aranyos/kedves/érdeklődő stb. Nem mindennek van mindig racionális, megfontolt oka.

A szamuráj filmekben meg úgy beszélnek a pasik párom szerint, mint aki a vécén erőlködik :P (nem saját vélemény, csak idézem).

Igazából a magyart leszámítva a legtöbb nyelv pont hogy "éneklős". Angol szakon volt intonácia (hanglejtés) tárgyunk, ott grafikonon kirajzolva láttunk, hogy megy a hanglejtése az angoloknak és a magyaroknak. A mi beszédünk tök monoton, "lapos", ami más nemzetek fülének bunkónak és érdektelennek hat.

Minden relatív, ne feledd.

2015. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyelvi sajátosság, de lehet antropológiai oka is. Én is úgy vettem észre, hogy átlagban a kelet-ázsiaiaknak magasabb hangjuk van, de pl. a négereknek meg mélyebb.
2015. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Péter飛多 ***** válasza:

mint előttem is írták, ez pusztán nyelvi sajátosság.

főként a megdöbbenésükkor, és örömük kifejezésekor kezdenek el ,,gyerekesen" beszélni.

például: neeeeee(mélyebbről indul és nagyon magasan végződik)

ez azt fejezi ki, hogy komolyan, tényleg????

Ez a ne/nee visszakérdező zárópartikulából alakult ki, kissé szlenges szó. de ez társadalmi rangtól, és a beszélgető partnerrel való viszonytól függ.

:)

2015. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a hangszálaik miatt, mivel ha egy japán angolul beszél, akkor "rendesen" beszél.

Régen egyébként nem ilyen volt a nyelv, sőt! Ahogy írta is valaki, igencsak agresszív hangzása volt. A jakuzák a mai napig úgy beszélnek.

Amúgy nem tudom, hogy a nyelvek magassága mitől függ. A spanyol idegesítően magas, a brit angol pedig egyenesen nőies. Szerintem a magyarhoz az amerikai angol áll a legközelebb.

2015. jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok tényezőtől függ. :) Léteznek egyéni, szociális és standard beszédformák. A keleti köznyelveknél ez teljesen standard.


Mondjuk azért a brit RP-nek azt a nagyon "posh" akcentusát, amit mi európaiak ezerrel nyomatunk a tankönyveinkben, csupán a hivatalos nyelvben használják, és inkább szociolektusnak mondanám.


A magyar hivatalos beszédnek is volt a Kádár-korszakig egy nagyon furcsa (mára már nagyon viccesnek ható) akcentusa, ahol mértéktelenül kihangsúlyozták az első szótagot ill. a elnyújtották a hosszú mássalhangzókat.

2015. jan. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!